Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Uwaga na fałszywych funkcjonariuszy

  • Dodano: 2017-01-11 07:45, aktualizacja: 2017-01-10 13:54

Policjanci z Żor apelują o ostrożność! W  powiecie rybnickim, a także na terenie Bielska-Białej grasują fałszywi funkcjonariusze. Nigdy nie wiadomo kiedy podobni przestępcy zapukają do Waszych drzwi lub zadzwonią na Wasz numer telefonu. Bądźcie zatem ostrożni i przestrzeżcie swoich bliskich!


Małżeństwo z Czerwionki-Leszczyny uwierzyło w historię naciągacza i straciło pieniądze. Mężczyzna podając się za funkcjonariusza CBŚ "odebrał im" 30 tysięcy złotych. Wiadomo, że nie był to jedyny przypadek, gdy w ten sposób chciał oszukać starszych ludzi. 

Podobne zdarzenia miały miejsce w Bielsku-Białej. Tam z kolei oszust przedstawiał się jako sierżant z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą lub wydziału cyberprzestępczości i kontaktował się z bielszczanami informując, że ich konta zaatakowali hakerzy.

Dlatego apelujemy do Państwa o ostrożność!

Przypominamy, że policjant, który podejmuje czynności służbowe w cywilu i nie jest umundurowany MUSI podać stopień, imię i nazwisko i okazać legitymację służbową w taki sposób, aby osoba miała możliwość odczytania numeru i nazwy organu wydającego legitymację oraz nazwiska policjanta. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie żądają pieniędzy za prowadzone czynności ani też nie pośredniczą w przekazywaniu gotówki!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.