Wiadomości z Rybnika

Umowa na dokończenie budowy hospicjum stacjonarnego w Rybniku podpisana

  • Dodano: 2024-05-24 17:15

W piątek, 24 maja br. podpisana została umowa z Wykonawcą na dokończenie budowy hospicjum stacjonarnego w Rybniku-Niedobczycach, przy ul Barbórki.

600 dni na realizację zamówienia

Rybnickie hospicjum wybuduje wybrana w przetargu firma MOSTOSTAL ZABRZE Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego z Gliwic. Wykonawca ma zrealizować zadanie za kwotę 37 036 764,69 zł. Budowa powinna zostać zakończona w styczniu 2026 roku - na realizację zamówienia Wykonawca ma 600 dni od daty zawarcia umowy.

Poza budową samego budynku hospicjum, zamówienie obejmuje również zagospodarowanie terenu, w tym m.in. sieci zewnętrzne, drogę dojazdową, drogę wewnętrzną, stanowiska postojowe, chodniki i ścieżki przeznaczone do ruchu pieszego, infrastrukturę towarzyszącą, elementy małej architektury oraz tereny zielone.

Odpowiednie warunki dla pacjentów

Rybnickie hospicjum stacjonarne powstaje przy ul. Barbórki w dzielnicy Niedobczyce. Znajdzie się w nim miejsce dla 30 pacjentów stałej opieki oraz 10 pacjentów dziennej opieki medycznej. W ramach inwestycji powstanie budynek hospicjum stacjonarnego wraz z zagospodarowaniem terenu, w tym drogą wewnętrzną, parkingiem i infrastrukturą towarzyszącą oraz zagospodarowaniem terenów zielonych.

Zgodnie z projektem budynek hospicjum będzie obiektem wolnostojącym, z dwiema kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną. W każdym ze skrzydeł zaprojektowano wewnętrzne patio, podcienie, a także taras dostępny z poziomu piętra. Koncepcja projektowa wyłoniona została w 2019 roku, w ramach konkursu architektonicznego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również