Wiadomości z Rybnika

Tymczasowy areszt za kradzież rozbójniczą oraz zniszczenie mienia w Rybniku

  • Dodano: 2024-04-18 11:00

Kryminalni z Rybnika zatrzymali 40-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą oraz zniszczenie mienia. Jak ustalili śledczy, mężczyzna skradł ze stacji paliw papierosy oraz artykuły spożywcze, a następnie zaatakował pracownicę, która usiłowała go ująć. Ponadto agresor wybił szybę w studiu tatuażu na terenie miasta. Na wniosek śledczych i prokuratora, rybnicki sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Wybił szybę, ukradł papierosy i artykuły spożywcze

We wtorek, tuż przed godziną 6.00, dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej. Do zdarzenia doszło na stacji paliw w Rybniku przy ulicy Gliwickiej. Na miejsce natychmiast udał się patrol policji. Zgłaszająca przekazała interweniującym mundurowym, że jeden z klientów skradł artykuły spożywcze oraz papierosy, po czym wyszedł i wsiadł do swego samochodu. Jedna z pracownic podeszła do pojazdu i poprosiła mężczyznę, aby uregulował płatność za towar. Wówczas rybniczanin wysiadł z osobówki i zaatakował kobietę. Agresor złapał pokrzywdzoną za głowę i uderzył ją kolanem w twarz, po czym z impetem odjechał. Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo – śledcza.

Kryminalni szybko ustalili tożsamość sprawcy i już po kilku godzinach został on zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie. Okazało się, że to znany policjantom 40-letni rybniczanin. Ponadto policjanci ustalili, że w nocy z 15/16 kwietnia br. mieszkaniec Rybnika rzucając kamieniem, wybił szybę w Studiu Tatuażu na terenie miasta. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzut kradzieży rozbójniczej i zniszczenia mienia. Prowadzący postępowanie policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd w Rybniku przychylił się do tego wniosku, aresztując podejrzanego na okres trzech miesięcy. Wkrótce też zadecyduje o jego dalszym losie. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również