Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Tańcząc – pomagasz!

  • Dodano: 2017-12-05 07:30, aktualizacja: 2017-12-05 07:41

Dobra zabawa może iść w parze z pomaganiem innym. Razem z przyjaciółmi, znajomymi wybierz się 13 stycznia na Charytatywny Bal Karnawałowy, z którego dochód przekazany zostanie na budowę hospicjum stacjonarnego w Rybniku.

Już po raz drugi Fundacja  Puls-Med Blisko Ciebie w Rybniku organizuje Charytatywny Bal Karnawałowy. Podczas zeszłorocznego wydarzenia udało się zebrać 4360 zł. Organizatorzy wierzą, że również tym razem znajdzie się wielu rybniczan, którzy zechcą wesprzeć tę inicjatywę. 

Wierzę, że dzięki zaangażowaniu i hojności naszych sympatyków i przyjaciół oraz wszystkich ludzi dobrego serca osoby chore i ich rodziny szybciej otrzymają pomoc, której tak bardzo czekają. Wspólnie uda nam się wybudować w Rybniku hospicjum stacjonarne – mówi Sylwia Figura-Kluszczyńska, prezes Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie.

Tegoroczny Charytatywny Bal Karnawałowy odbędzie się 13 stycznia o godz. 19.00 w restauracji Korona w Rybniku. Zaproszenia do nabycia w Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie, przy ul. Grunwaldzkiej 66 w Rybniku. Kupując zaproszenie wspierasz budowę hospicjum w Rybniku. W programie:  doskonała zabawa, znakomita kuchnia, muzyka na żywo, aukcje charytatywne, loteria fantowa.

Głównym celem Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie jest niesienie pomocy chorym i potrzebującym poprzez m.in. edukację prozdrowotną, zbiórki żywności, czy projekty współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Rybnika na rzecz dzieci, młodzieży i seniorów. 

Teraz przyszedł czas, aby wesprzeć ogromną rzeszę pacjentów potrzebujących stacjonarnej opieki paliatywnej. Mamy białą plamę na mapie naszego regionu, jeśli chodzi o ten rodzaj pomocy. Brakuje hospicjum stacjonarnego w Rybniku, Wodzisławiu, Jastrzębiu i Raciborzu. Stąd idea budowy hospicjum stacjonarnego oraz jego wyposażenia. To nie tylko potrzeba serca, to potrzeba społeczna – mówiła Sylwia Figura-Kluszczyńska, prezes do uczestników balu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.