Wiadomości z Rybnika

Segreguj popiół i żużel

  • Dodano: 2018-07-02 07:45, aktualizacja: 2018-06-29 11:30

W ubiegłym roku w kilku dzielnicach miasta odbiór taki prowadzony był w ramach projektu pilotażowego. Program ten, promujący zbieranie popiołów z palenisk domowych w sposób selektywny w dzielnicach Niewiadom, Niedobczyce oraz Zebrzydowice, cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Dlatego już od najbliższego sezonu zimowego zbiórka taka będzie prowadzona w całym mieście.

Nowa frakcja odpadów podlegająca segregacji - popiół i żużel - odbierana będzie w okresie zimowym (od 1 października do 30 kwietnia) raz w miesiącu. W okresie letnim, ze względów ekonomicznych odpady te odbierane będą łącznie z odpadami zmieszanymi. W kwietniu i październiku dodatkowo wprowadzony zostanie jeden odbiór odpadów (popiołu i żużla), natomiast odbiór odpadów zmieszanych w tych miesiącach pozostanie nie zmieniony.

Co ważne, wprowadzenie odbioru „popiołów i żużli” nie spowoduje zmiany stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi ponoszonej przez właścicieli nieruchomości.

Warto dodać, że wprowadzenie nowego rodzaju odpadów podlegających segregacji podyktowane jest ograniczeniem ilości składowanych odpadów komunalnych,  efektywniejszym przetwarzaniem zmieszanych odpadów komunalnych oraz ograniczeniem kosztów opłat środowiskowych. 

Więcej na temat gospodarki odpadami komunalnymi w Rybniku tutaj


Źródło: UM Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również