Wiadomości z Rybnika

Rybnik: Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę!

  • Dodano: 2023-09-14 12:30

Policjant z rybnickiej drogówki, zauważył wracając do domu po służbie, że jadący przed nim kierowca hyundaia wykonuje niebezpieczne manewry. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni i wjeżdżał na krawężniki.

Służba całą dobę

Służba w Policji nie kończy się w momencie zdjęcia munduru. Reakcja na łamanie przepisów prawa zawsze jest taka sama i nie ma znaczenia, czy odbywa się to w czasie służby, czy poza nią. Policjant z rybnickiej drogówki - starszy sierżant Marcin Wieczorek, podczas powrotu ze służby podjął interwencję wobec 61-letniego kierowcy, który, jak się później okazało, był pijany.

W Jejkowicach na ulicy Głównej mundurowy zauważył hyundaia, którego kierowca jechał całą szerokością jezdni i wjeżdżał na krawężniki. W Szczerbicach, w rejonie jednego ze sklepów przy ulicy Rybnickiej, policjant zatrzymał kierującego osobówką, wyciągnął kluczyki ze stacyjki jego auta i zawiadomił o zdarzeniu dyżurnego z Komisariatu Policji w Gaszowicach. 

Okazało się, że 61-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego miał w swoim organizmie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna nie uniknie teraz odpowiedzialności karnej.

Jeżeli widzisz niepokojące sygnały - reaguj. Być może pozwoli to uratować czyjeś życie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również