Wiadomości z Rybnika

Rybnik: Pijany kierowca uderzył w drzewo

  • Dodano: 2019-10-15 11:30

Rybniccy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę alfa romeo.

33-letni mężczyzna wypadł z drogi, wjechał do rowu, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Jak się okazało, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Tym razem kierujący miał wiele szczęścia, że wyszedł ze zdarzenia bez poważniejszych obrażeń. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu dwuletni pobyt w więzieniu. Przestrzegamy przed brawurą na drodze i jazdą na podwójnym gazie.

To śmiertelne niebezpieczeństwo!


Wczoraj, w samo południe policjanci z rybnickiej drogówki otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Nowej w Jankowicach. 33-letni kierujący alfą romeo jadąc w kierunku ulicy Świerklańskiej utracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Jak się okazało, kierowca osobówki był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Na miejscu obecna była także załoga pogotowia ratunkowego, która przewiozła mężczyznę na badania. Nieodpowiedzialnemu kierowcy za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara nawet 2 lat więzienia.

Tym razem kierujący miał wiele szczęścia, że wyszedł ze zdarzenia bez poważniejszych obrażeń. Przestrzegamy przed tak nieodpowiedzialną jazdą. Przede wszystkim jazda w stanie nietrzeźwości jest wręcz śmiertelnym zagrożeniem zarówno dla kierującego, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Powinniśmy jeździć z prędkością dostosowaną do panujących warunków - natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Ważne jest też zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również