Wiadomości z Rybnika

Rybnik liczy na kolejne pieniądze z UE

  • Dodano: 2014-03-03 08:30, aktualizacja: 2014-03-02 22:10

Miasto nie ustaje w staraniach o unijne dofinansowanie na realizację miejskich inwestycji.


Najlepszym przykładem, że starania te warte są zachodu, jest rozpoczynająca się wkrótce budowa parku tematycznego nad Nacyną. Przypomnijmy, że inwestycja, warta 8,3 mln zł otrzymała dofinansowanie w wysokości 7,3 mln zl (85 proc.) ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, mimo iż projekt znajdował się na tzw. liście rezerwowej.

Rybnik złożył właśnie dwa kolejne wnioski o dofinansowanie na konkursy ogłoszone przez Zarząd Województwa Śląskiego w ramach unijnej perspektywy budżetowej na lata 2007-2013.
 
Pierwszy z nich – pod nazwą „Rozwój infrastruktury okołoturystycznej na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku”, o wartości ok. 4 mln zł (dofinansowanie 1,5 mln zł) został złożony na konkurs w ramach poddziałania „Infrastruktura okołoturystyczna – podmioty publiczne”. Pula planowana do rozdzielenia w konkursie to ponad 4,3 mln zł. Na konkurs złożono w sumie 69 wniosków na kwotę dotacji blisko 76 mln zł
 
Drugi wniosek – “Rewitalizacja przestrzeni publicznej na obszarze pomiędzy kościołem pw. Matki Boskiej Bolesnej, Bazyliką Mniejszą pw. św. Antoniego Padewskiego i Rynkiem”, o wartości 11,4 mln zł (dofinansowanie 5 mln  zł) złożono do  konkursu ramach poddziałania „Rewitalizacja – duże miasta”. Pula planowana do rozdzielenia w konkursie to prawie 19,5 mln zł. Na konkurs złożono w sumie 33 wnioski na kwotę dotacji ponad 92 mln zł.
 
Oba konkursy powinny zostać rozstrzygnięte do 30 czerwca br.


 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.