Wiadomości z Rybnika

Rybnik czeka na święta

  • Dodano: 2017-12-12 07:30, aktualizacja: 2017-12-12 07:34

Za nami kolejne wydarzenia Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania. W sobotę, 9 grudnia, Rybnik zamienił się w Śnieżną Krainę.

Parada śnieżnych postaci, warsztaty artystyczne, przejazd kolejką turystyczną, świąteczne piosenki - między innymi takie atrakcje czekały na tych, którzy sobotnie popołudnie spędzili w centrum miasta.

Była też okazja do tego, by balonem wysłać w niebo list do Dzieciątka. Na rybnickim Rynku rozświetlono choinkę - uroczystego zapalenia lampek dokonała wybrana w konkursie dwójka małych rybniczan.

W programie znalazł się też spektakl tańca współczesnego w kuli śnieżnej oraz koncerty: Sunny Band i Celebrate Gospel & Holy Noiz.

Tymczasem przed nami finał Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania! W niedzielę, 17 grudnia, spektakle, pokazy i koncerty towarzyszyć będą wspólnej wigilijce mieszkańców. Nie zabraknie życzeń, przekazania Ognia Betlejemskiego przez harcerzy Hufca Ziemi Rybnickiej i degustacji świątecznych pierników. Na deser koncerty gwiazd: Antka Smykiewicza i zespołu Skaldowie.

Na rybnickim rynku trwa też świąteczny jarmark ze stoiskami oferującymi szeroki asortyment wyrobów. Znajdziemy tam m.in. smakołyki, ozdoby czy artykuły przemysłowe. Zapraszamy!

Zachęcamy także do zobaczenia wyjątkowego spotu pokazującego atmosferę świątecznych przygotowań w Rybniku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również