Wiadomości z Rybnika

Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie

  • Dodano: 2017-11-28 08:00, aktualizacja: 2017-11-29 07:42

Przed nami kolejna edycja Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania. Czekają koncerty, pokazy, jarmark świąteczny, szopka bożonarodzeniowa i specjalne atrakcje dla dzieci. Na finał wspólna wigilijka oraz koncerty Antka Smykiewicza i zespołu Skaldowie.

Trudno już wyobrazić sobie w Rybniku czas oczekiwania na święta bez szeregu wydarzeń wprowadzających  w bożonarodzeniowy klimat.

To doskonały moment na to, by odejść od codziennej rutyny i skupić się na tym, co
w życiu najważniejsze – na budowaniu pozytywnych relacji, byciu razem i wspólnym przeżywaniu radości. Niewątpliwą okazją do tego jest kolejna edycja „Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania” – podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.  

W programie tegorocznej edycji imprezy czeka szereg atrakcji. Już od poniedziałku,4 grudnia, rusza Jarmark Bożonarodzeniowy. Na płycie rybnickiego rynku stanie 20 drewnianych domków, w których swoje artykuły do 23 grudnia sprzedawać będzie 18 wystawców, oferujących różnorodny asortyment. Na stoiskach znajdziemy zatem gastronomię (ciepłe posiłki, sery na ciepło, grzane wino), rękodzieło (ceramika, zabawki, biżuteria, serwety, obrusy, przytulanki), artykuły świąteczne (szopki, stroiki, ozdoby choinkowe, choinki, aniołki), artykuły spożywcze (miody, słodycze, przyprawy, ciasta) oraz artykuły przemysłowe (zabawki, czapki, szaliki, kompozycje zapachowe, lampki choinkowe).  Zaplanowano też dodatkowe atrakcje – piernikowy domek, domek wiatrak i  mostek życzeń.

Atrakcji nie może zabraknąć oczywiście 6 grudnia. Tego dnia zapraszamy najmłodszych na specjalne spotkanie z Mikołajem w Halo! Rybnik. W jego trakcie dzieci przekonają się, że Mikołaj wie wszystko! Każde dziecko otrzyma słodki upominek oraz dyplom potwierdzający, że znalazło się na liście grzecznych dzieci. Wyjątkową atmosferę świąt będzie można uchwycić w magicznym zwierciadle. Każdy maluch będzie mógł zrobić sobie w nim pamiątkowe zdjęcie.

UWAGA! Mikołaj zbiera informacje do swojej tajemniczej księgi – na spotkanie obowiązują zapisy. Zachęcamy więc rodziców do nadsyłania na adres e-mail: kultura@um.rybnik.pl formularza (elektroniczny plik tekstowy) wraz ze skanem zdjęcia pociechy, które pojawi się na dyplomie. Spotkania z Mikołajem zaplanowano w godzinach 10.00-17.00 – prosimy o wskazanie na formularzu wybranej godziny z tego przedziału czasowego. Państwa zgłoszenie zostanie potwierdzone mailem zwrotnym. Termin zgłoszeń mija 3 grudnia br.

6 grudnia barbórkowo-świąteczne spotkanie z Mikołajem „Śląskie pod choinką” zaplanowano też na rybnickim rynku.

W sobotę, 9 grudnia, Rybnik zamieni się w Śnieżną Krainę. Parada śnieżnych postaci,  warsztaty artystyczne, bezpłatny przejazd dla dzieci z opiekunami kolejką turystyczną,  świąteczne piosenki – to tylko część z zaplanowanych atrakcji. Będzie też okazja do tego, by wysłać w niebo list do Dzieciątka za pomocą balonu. Punktualnie o godz. 17.00 na rybnickim Rynku rozświetli się choinka – uroczystego zapalenia lampek dokona dwójka małych rybniczan. W programie ponadto spektakl tańca współczesnego w kuli śnieżnej oraz koncerty: Sunny Band i Celebrate Gospel & Holy Noiz.

Finał Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania odbędzie się w niedzielę, 17 grudnia. Spektakle, pokazy i koncerty towarzyszyć będą wspólnej wigilijce mieszkańców. Nie zabraknie życzeń, przekazania Ognia Betlejemskiego przez harcerzy Hufca Ziemi Rybnickiej i degustacji świątecznych pierników. Na deser koncerty gwiazd: Antka Smykiewicza i zespołu Skaldowie.

Jestem przekonany, że przygotowany program pozwoli nie tylko ciekawie spędzić czas, ale też w pełni poczuć wyjątkową atmosferę świąt. Życzę wielu pozytywnych wrażeń, dzięki którym z energią wkroczymy w Nowy Rok – dodaje prezydent Piotr Kuczera.


Halo! Rybnik zaprasza ponadto dzieci na świąteczne warsztaty (obowiązują zapisy). W ofercie warsztaty wokalne, tworzenia świątecznych kartek, ozdób i dekoracji okiennych, a także warsztaty lalkarskie wraz ze spektaklem. W Halo! Rybnik można ponadto nabyć świąteczne kartki i kubki.

Na Placu Jana Pawła II można będzie z kolei oglądać oryginalną, ręcznie plecioną szopkę bożonarodzeniową wykonaną przez Andrzeja Wrzecionkę.

Szczegółowy program wydarzeń na plakacie. Informacje także w serwisie Facebook

Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również