Wiadomości z Rybnika

Różne oblicza książkowych romansów

  • Dodano: 2020-11-03 07:45, aktualizacja: 2020-11-03 07:59

Wśród książek obyczajowych szczególnie miejsce na półkach księgarń stacjonarnych i internetowych zajmują romanse. Mają wiele zwolenniczek, które wciąż wracają po kolejne tytuły, szukając emocji, wzruszeń i oderwania od rzeczywistości. W obrębie gatunku można znaleźć wiele pozycji, które będą się od siebie znacząco różnić, co pozwoli każdej kobiecie znaleźć wśród książkowych romansów niszę dla siebie.

1. Romanse sprzed lat

2. Erotyki – gorąca nowość na rynku książki

3. Romanse w polskich realiach

Wątki romansowe pojawiają się w wielu powieściach, które nie przynależą ściśle do gatunku. Jeśli jednak oczekujemy, że miłosne perypetie bohaterów znajdą się na pierwszym miejscu, warto przyjrzeć się ofercie na stronie https://skupszop.pl/ksiazki/literatura-obyczajowa/romans-145954.

1. Romanse sprzed lat

O kobietach adorowanych przez szarmanckich dżentelmenów lub porywczych awanturników można przeczytać na karach licznych romansów historycznych. Tym, co przyciąga czytelniczki, jest nietypowa sceneria, aura tajemniczości oraz rozbudowane tło wydarzeń, które stanowią często wydarzenia historyczne. Dowodem popularności romansów historycznych są kolejne wydawane książki Amandy Quick czy Julii Quinn, ale nie można zapominać również o klasycznych książkowych romansach sprzed wieków. Powieści Jane Austen lub sióstr Brontë są wciąż wznawiane i czytane przez kolejne pokolenia kobiet.

2. Erotyki – gorąca nowość na rynku książki

Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszą się romanse, w których uczucia bohaterów nie pozostają platoniczne, a autorki chętnie opisują ich relacje także za zamkniętymi drzwiami sypialni. Moda na erotyki rozpoczęła się wraz z pojawianiem się "Pięćdziesięciu twarzy Greya", a na kolejne pozycje o podobnym charakterze nie trzeba było długo czekać. W Polsce nieustające dyskusje wywołują książki Blanki Lipińskiej. Panie, które książki romansowe chcą czytać z wypiekami na twarzy, mogą sięgnąć także po książki Sylvii Day czy Anny Wolf.

3. Romanse w polskich realiach

Na świecie do niekwestionowanych królowych romansu można zaliczyć Norę Roberts czy Danielle Steel, ale w krajowej literaturze nie brakuje nazwisk znanych każdej wielbicielce gatunku. Czytelniczki doceniają przede wszystkim uwzględnienie polskich realiów, dzięki którym bohaterki mogą stać się im bliższe. Książki Katarzyny Grocholi i Małgorzaty Kalicińskiej pomimo kilkunastu lat od premiery wciąż są rozpoznawalne i chętnie czytane. Na rynku pojawiły się też powieści Magdaleny Witkiewicz, Katarzyny Michalak czy Magdaleny Kordel.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.