Wiadomości z Rybnika

Poloneza czas zacząć

  • Dodano: 2016-01-27 11:00, aktualizacja: 2018-03-18 21:47
Bezkonkurencyjni okazali się młodzi tancerze z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych zwyciężając w pierwszym międzyszkolnym turnieju poloneza.
 
 
Turniej odbył się we wtorek, 26 stycznia w Teatrze Ziemi Rybnickiej, a wzięli w nim udział  maturzyści z kilku rybnickich szkół. 
 
 
Przy dźwiękach poloneza (tradycyjnie największym powodzeniem cieszyła się skomponowana przez Wojciech Kilara wersja z ekranizacji „Pana Tadeusza”) kilkadziesiąt par dostojnie i w skupieniu odtańczyło tradycyjny przedmaturalny taniec.
 
 
Baczne oko dwóch składów jury – profesjonalnego, pod przewodnictwem Anity Geratowskiej z zespołu „Przygoda” oraz młodzieżowego – było jednomyślne: zwycięzcami okazali się uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. Z kolei nagroda specjalna Prezydenta Miasta Rybnika przypadła maturzystom z II LO. Nagrody i wyróżnienia tancerze odebrali z rąk zastępcy prezydenta, Wojciecha Świerkosza.
 
 
Spontaniczna inicjatywa zorganizowania zawodów pojawiła się na jednym ze spotkań prezydenta Piotra Kuczery z młodzieżą szkół średnich. Na zaproszenie zorganizowanego turnieju odpowiedzieli uczniowie z IV Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.