Wiadomości z Rybnika

Policjanci znaleźli ciało mężczyzny poszukiwanego po wypadku

  • Dodano: 2018-01-31 07:30, aktualizacja: 2018-01-31 07:40

Rybniccy śledczy ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, w którym zginęły dwie młode osoby. Dzisiaj na terenie leśnym w Czerwionce-Leszczynach policjanci odnaleźli ciało jednego z uczestników tego zdarzenia. W związku ze sprawą został zatrzymany mężczyzna, który jak ustalili śledczy, podróżował samochodem.

Do wypadku doszło w nocy z 28 na 29 stycznia, około 3.00, na skrzyżowaniu ulicy 3 Maja z Przemysłową w Czerwionce-Leszczynach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy wynika, że kierujący chevroletem, jadąc w kierunku skrzyżowania z ulicą Młyńską, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo, a następnie w betonową latarnię. Podróżujący samochodem 17-latek oraz o rok starszy mężczyzna, w wyniku odniesionych obrażeń ponieśli śmierć na miejscu. Obecny na miejscu prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Rybniccy śledczy ustalają przyczyny oraz okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci poszukiwali pozostałych uczestników tego tragicznego wypadku. Jeden z nich, w poniedziałek po południu, sam zgłosił się do komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach. Mężczyzna został zatrzymany. Jutro zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty. Dziś rano, oprócz kilkudziesięciu policjantów z Rybnika, do działań poszukiwawczych dołączyli także mundurowi z OPP w Katowicach i strażacy. Około 12.00, w trakcie przeczesywania lasu w Czerwionce-Leszczynach, stróże prawa odnaleźli ciało mężczyzny i potwierdzili, że jego rysopis odpowiada temu, którego poszukiwali. Patrol zabezpieczył miejsce do przyjazdu grupy dochodzeniowo-śledczej oraz prokuratora. Śledczy wykluczają wstępnie udział osób trzecich. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok, po której okaże się co było przyczyną śmierci mężczyzny.

Wszystkie osoby będące świadkiem tego wypadku lub posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rybniku pod numerem telefonu (32) 429 52 55, wydziałem kryminalnym KMP w Rybniku osobiście, mailowo: kryminalny@rybnik.ka.policja.gov.pl lub telefonicznie: (32) 429 52 80. Można także skontaktować się z najbliższą jednostką policji tel. 997 lub wybrać numer alarmowy 112.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również