Wiadomości z Rybnika

Policja zaprasza do udziału w konkursie "Wyłącz hejt- włącz szacunek"

  • Dodano: 2024-02-29 14:00

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "Wyłącz hejt – włącz szacunek”. Celem współzawodnictwa jest uświadomienie młodzieży szkolnej, jakie zagrożenia wynikają z hejtu oraz wskazanie miejsc, gdzie można uzyskać pomoc w przypadku bycia ofiarą nienawiści. Termin składania prac został wydłużony. Będą one przyjmowane do 14 marca br. i należy wrzucić je do "urny konkursowej" wraz z podpisaną kartą zgłoszeniową, naklejoną na odwrocie pracy, która znajduje się w holu rybnickiej komendy

Do kiedy można złożyć prace?

Prace konkursowe będą przyjmowane do dnia 14 marca 2024 roku – prace konkursowe należy wrzucić do "urny konkursowej" wraz z podpisaną kartą zgłoszeniową naklejoną na odwrocie pracy. Urna będzie znajdowała się w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku przy ulicy Plac Armii Krajowej 5. Prace mogą być również nadsyłane pocztą na adres: Fundacja Eltrox ulica Jankowicka 2, Rybnik 44-200. Konkurs został podzielony na cztery grupy wiekowe:

  1. Klasy I-III szkoły podstawowej
  2. Klasy IV-VI szkoły podstawowej
  3. Klasy VII-VIII szkoły podstawowej
  4. Młodzież szkół ponadpodstawowych w wieku do lat 17.

Oficjalne ogłoszenie wyników

Nagrodzone zostaną trzy prace w każdej grupie wiekowej, a wybór prac nastąpi w terminie do 15 marca 2024 r. Ze zwycięzcami konkursu organizator skontaktuje się telefonicznie.
Szczegóły konkursu zawarto w regulaminie znajdującym się na stronie KMP w Rybniku. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas konferencji zorganizowanej w Teatrze Ziemi Rybnickiej odpowiednio dla każdej z grup wiekowych tj.:

  1. 20 marca 2024 roku 9:00-11:00 (klasy I-III szkół podstawowych)
  2. 20 marca 2024 roku 11:30-13:30 (klasy IV-VI szkół podstawowych)
  3. 21 marca 2024 roku 9:00-11:00 (klasy VII-VIII szkół podstawowych)
  4. 21 marca 2024 roku 11:30-13:30 (młodzież szkół ponadpodstawowych w wieku do lat 17)

Podczas konferencji funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rybniku omówią aspekty prawne dotyczące mowy nienawiści i hejtu, a Pani Agnieszka Michel z Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu – Filia w Rybniku poruszy tematykę perswazji i manipulacji w mediach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również