Wiadomości z Rybnika

Podejrzany o przestępstwa seksualne w areszcie

  • Dodano: 2013-10-29 09:00

Kryminalni z Rybnika zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o przestępstwa o charakterze seksualnym. Mężczyzna podczas zatrzymania usiłował przejechać policjanta.

W sobotę na wniosek prokuratora, sąd aresztował 24-latka na okres 2 miesięcy. Do zatrzymania doszło w piątek, na terenie jednej z rybnickich dzielnic. Podejrzany samochód został zauważony przez kryminalnych ok.8.30. W celu zatrzymania pojazdu policjant użył broni, ponieważ kierujący samochodem marki renault próbował go przejechać. W trakcie interwencji nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci szukali 24-latka od czwartku, kiedy to otrzymali pierwsze zgłoszenia o mężczyźnie obnażajacym się w obecności dzieci. Jak ustalili śledczy podejrzany o przestępstwa  seksualne wobec małoletnich dopuścił się co najmniej kilku takich czynów na terenie Rybnika. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Nie wykluczamy, że krąg pokrzywdzonych może się powiększyć. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Komenda Miejska Policji w Rybniku prosi o kontakt osoby, wobec których mężczyzna poruszający się samochodem marki renault laguna kol. niebieskiego obnażał się i prezentował czynności seksualne. Wydz Kryminalny KMP w Rybniku tel.324295280

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.