Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Płatność kartą w rybnickich autobusach

  • Dodano: 2017-05-31 07:45, aktualizacja: 2017-05-30 11:12

W 16 autobusach komunikacji miejskiej sieci ZTZ Rybnik za przejazd można zapłacić  bankową kartą zbliżeniową albo telefonem komórkowym z modułem NFC.  System będzie stopniowo rozwijany.


Na temat nowych możliwości płatności za komunikację miejską w Rybniku rozmawiano podczas spotkania prasowego, które odbyło się w poniedziałek, 29 maja.

Transport ma być pewny, przyjazny, ale także intuicyjny – chcemy wykorzystywać wszystkie nowinki techniczne, które pojawiają się na rynku i które mogą spowodować, że pasażer będzie się czuł się klientem docenionym. Rybnik jest miastem innowacyjnym, takie też jest nowo wprowadzone rozwiązanie, które wpisuje się w politykę wspierania komunikacji miejskiej  – podkreślał prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Za realizację nowatorskiego systemu do obsługi przejazdów komunikacją miejską odpowiedzialne są firmy MCX Systems – lider rozwiązań płatniczych w obszarze Smart City oraz R&G – lider w dostawie urządzeń i systemów informatycznych dla komunikacji zbiorowej.

Popularne wśród Polaków rozwiązanie polegające na wykorzystaniu zbliżeniowej karty bankomatowej  przechodzi na obszar transportu publicznego. Transakcja w autobusie będzie przebiegać w sposób podobny do tego, jak korzystamy z karty płatniczej np. w sklepie. W tym przypadku kupuję bilet i płacę za niego kartą zbliżeniową. Nic się nie drukuje, wszystko jest zapisane w postaci elektronicznej. Z naszego doświadczenia wynika, że jest to najbardziej innowacyjne wdrożenie w kraju, w kolejnych etapach wprowadzane będą kolejne udogodnienia – wyjaśniał Prezes MCX Systems Grzegorz Wojtenko.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.