Wiadomości z Rybnika

Piknikowa niedziela

  • Dodano: 2016-09-13 12:45
Trzeci dzień Festiwalu z ikrą upłynął pod znakiem Pikniku na Kampusie. W bogatym programie wydarzenia wieńczącego trzydniowe świętowanie każdy znalazł coś dla siebie.
 
 
Przestrzeń kampusu podzielono na strefę sztuki i ciszy. W pierwszej zorganizowano przede wszystkim warsztaty i gry rodzinne dla dzieci oraz dorosłych, w drugiej można było np. ćwiczyć jogę, poczytać książkę czy zrelaksować się na leżaku.  
 
 
W programie wydarzenia znalazły się także: koncert rybnickiej formacji Zawiało, warsztaty muzyczne „Co nam w kuchni gra” oraz opowieści z ikrą o znanych postaciach Rybnika. Były też bajki, kolorowe bański i teatralne lalki. Niewątpliwą atrakcję stanowił projekt "Dźwiękowisko", w ramach którego organizatorzy zaprosili rybniczan, do tego, by zagrać… na czymkolwiek! Interaktywny performance poprowadzili „dźwiękonauci”: muzyk, sound designer i pedagog Tomasz Manderla i kompozytor oraz kontrabasista Aleksander Gabryś.
 
 
Impreza swoją formułą nawiązywała do organizowanych wcześniej na kampusie i cieszących się sporą popularnością wśród mieszkańców niedzielnych pikników przygotowywanych przez Stowarzyszenie Instytut Społeczny Silesia – organizatora Festiwalu z ikrą. Program, będący zbiorem najbardziej lubianych atrakcji serwowanych podczas poprzednich pikników, był okazją do ciekawego, a przede wszystkim rodzinnego spędzania wolnego czasu.
 
 
W ramach niedzieli z Festiwalem z ikrą można było też zapoznać się z projektami ogólnomiejskimi zgłoszonymi do budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika na 2017 rok.
 

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.