Wiadomości z Rybnika

Pacjentki z Rybnika urodzą w Gliwicach

  • Dodano: 2022-08-12 06:30, aktualizacja: 2022-08-10 20:12

W związku z czasowym wstrzymaniem przyjęć na Oddział Położniczo-Ginekologiczny Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, gliwicki Szpital Wielospecjalistyczny, na mocy podpisanego przez szpitale porozumienia, udzieli świadczeń w zakresie położnictwa i neonatologii pacjentkom z tamtego rejonu.

Szpital gotowy na mamy z Rybnika

Przyszłe mamy decydujące się na poród w Gliwicach skorzystają z pełnej oferty gliwickiego szpitala, który w 2019 roku dokonał modernizacji i przebudowy bloku porodowego. W ramach tej inwestycji, dzięki wsparciu Miasta Gliwice w kwocie 615 tys. zł,  zakupiono 2 wanny porodowe, 5 lamp zabiegowych, inkubator transportowy z respiratorem do przewozu chorych dzieci, 19 klimatyzatorów do sal pacjentek, łóżko porodowe i stół operacyjny. Ponadto w ramach dotacji miasta w kwocie 100 tys. zł udzielonej placówce w 2020 roku na modernizację Oddziału Ginekologii, Położnictwa i Patologii Ciąży szpitala w oddziale położniczym w 2 salach powstały nowe łazienki.

Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach zapewnia wszystkim pacjentkom komfortowe warunki pobytu. Oprócz nowoczesnej sali porodowej, klimatyzowanych pokoi dla pacjentek (w większości z własnym węzłem sanitarnym), wygodnych elektrycznych łóżek, możliwości pobytu w sali 1-osobowej (za dodatkową opłatą), szpital oferuje również indywidualną opiekę położnej (po wcześniejszym uzgodnieniu z wybrana położną) oraz bezpłatną szkołę rodzenia. 

Dzięki wysokim standardom opieki i II poziomowi referencyjności (placówka posiada kompetencje i odpowiedni sprzęt do zajmowania się ciążami zagrożonymi oraz posiada oddział intensywnej terapii dla wcześniaków) szpital zapewnia specjalistyczną opiekę nad pacjentką i noworodkiem już od 32 tygodnia ciąży.

Porody rodzinne oraz kangurowanie dzieci po cesarskim cięciu przez ojców – w Szpitalu Wielospecjalistycznym to standard. Dodatkowo pacjentki mogą liczyć na kompleksowy instruktaż opieki poporodowej, konsultacje z masażystą, dietetykiem oraz certyfikowanym doradcą laktacyjnym. Szpital zapewnia też specjalną dietę dla kobiet ciężarnych i w połogu składającą się z 5 posiłków.

- Przyjmowanie pacjentek z Rybnika w żaden sposób nie wpłynie na jakość świadczonych usług, ani sposób działania oddziału położniczo-ginekologicznego dla pacjentek z Gliwic i okolic. Ponadto procedury przyjęcia do szpitala dla każdej pacjentki zgłaszającej się na Izbę Przyjęć są takie same - zapewnia dr n. med. Beata Sadownik, prezes zarządu Szpitala Wielospecjalistycznego Sp. z o. o. w Gliwicach.

Na wszystkie pacjentki rodzące w naszym mieście czekają wyprawki dla noworodków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również