Wiadomości z Rybnika

Nowe radiowozy dla policjantów z Rybnika i Czerwionki-Leszczyn!

  • Dodano: 2023-04-17 07:00, aktualizacja: 2023-04-16 20:09

Już w piątek na ulice naszego miasta oraz powiatu wyjechały nowe oznakowane radiowozy. To nowoczesne pojazdy w pełni wyposażone.

Przekazanie samochodów naszym stróżom prawa

W przekazaniu uczestniczył szef rybnickiego garnizonu insp. Rafał Głuch oraz Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera. Z kolei przed Komisariatem Policji, podinsp. Mariusz Wowra spotkał się z Burmistrzem Miasta i Gminy Czerwionka –Wiesławem Janiszewskim, który symbolicznie wręczył klucze samochodu policjantom.

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku odbyło się uroczyste przekazanie policjantom dwóch nowych radiowozów. Jest to nowy oznakowany SUV oraz Kia Ceed. Samochody mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom pionu prewencji, którzy będą pełnili w nim służbę. Pojazd zakupiono ze środków przekazanych przez Urząd Miasta Rybnika oraz własnych środków budżetowych Policji.

W uroczystości udział wziął Szef rybnickiej Policji – insp. Rafał Głuch oraz Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera.

Z kolei przed komisariatem, Burmistrz Miasta i Gminy Czerwiona – Leszczyny Wiesław Janiszewski wręczył klucze do nowego radiowozu Kia Ceed podinsp. Mariuszowi Wowrze – nowemu Komendantowi jednostki.

Aktywna współpraca samorządów lokalnych z Policją, między innymi na gruncie współfinansowania zakupu nowego taboru samochodowego, bez wątpienia wpływa na wzrost poziomu bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również