Wiadomości z Rybnika

Nowe radiowozy dla policjantów z Rybnika i Czerwionki-Leszczyn!

  • Dodano: 2023-04-17 07:00, aktualizacja: 2023-04-16 20:09

Już w piątek na ulice naszego miasta oraz powiatu wyjechały nowe oznakowane radiowozy. To nowoczesne pojazdy w pełni wyposażone.

Przekazanie samochodów naszym stróżom prawa

W przekazaniu uczestniczył szef rybnickiego garnizonu insp. Rafał Głuch oraz Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera. Z kolei przed Komisariatem Policji, podinsp. Mariusz Wowra spotkał się z Burmistrzem Miasta i Gminy Czerwionka –Wiesławem Janiszewskim, który symbolicznie wręczył klucze samochodu policjantom.

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku odbyło się uroczyste przekazanie policjantom dwóch nowych radiowozów. Jest to nowy oznakowany SUV oraz Kia Ceed. Samochody mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom pionu prewencji, którzy będą pełnili w nim służbę. Pojazd zakupiono ze środków przekazanych przez Urząd Miasta Rybnika oraz własnych środków budżetowych Policji.

W uroczystości udział wziął Szef rybnickiej Policji – insp. Rafał Głuch oraz Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera.

Z kolei przed komisariatem, Burmistrz Miasta i Gminy Czerwiona – Leszczyny Wiesław Janiszewski wręczył klucze do nowego radiowozu Kia Ceed podinsp. Mariuszowi Wowrze – nowemu Komendantowi jednostki.

Aktywna współpraca samorządów lokalnych z Policją, między innymi na gruncie współfinansowania zakupu nowego taboru samochodowego, bez wątpienia wpływa na wzrost poziomu bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

Google NewsSubskrybuj Rybnicki.com z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również