Wiadomości z Rybnika

Muzyczny styczeń

  • Dodano: 2010-12-30 12:30

Już niebawem druga część projektu "II Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie". Na początek czekają nas koncerty noworoczne w rybnickich kościołach.

W pierwszych dniach stycznia artystycznych atrakcji z pewnością nie zabraknie. Dzięki nim być może uda się jeszcze zatrzymać wyjątkowy świąteczny nastrój i bożonarodzeniową atmosferę.

W niedzielę, 2 stycznia, około godziny 18:00 (po mszy wieczornej o godz. 17.00) w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybniku – Niedobczycach odbędzie się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej "Rybnik” z Zespołem Wokalnym „6na6”.

 

Dwa dni później, czyli we wtorek, 4 stycznia w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Śródmieściu będzie można wysłuchać koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu „Karlik”. Wydarzenie rozpocznie się około godziny 18.00.

 

Kolejna okazja do wysłuchania Miejskiej Orkiestry Dętej "Rybnik" z Zespołem Wokalnym "6na6" nadarzy się w czwartek, 6 stycznia po mszy wieczornej o godz. 17.00 w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Chwałowicach.

 

W piątek, 7 stycznia, w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej na Nowinach wystąpi Robert Janowski. Początek koncertu o godzinie 19.00 (po wieczornej mszy o godz. 18.00).

 

W parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się także koncert Filharmonii Rybnickiej im. Braci Szafranków z udziałem Ewy Urygi. To muzyczne spotkanie w sobotę, 8 stycznia, o godz. 19.00.

 

W ramach projektu "II Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie" zaplanowano także szereg innych atrakcji. W filii nr 6 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Reymonta 69) od 2 do 31 stycznia 2011 r. obejrzeć będzie można wystawę szopek bożonarodzeniowych.

 

W Domu Kultury w Rybniku – Chwałowicach odbędzie się z kolei XI Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych "A Słowo ciałem się stało". Przesłuchania konkursowe zaplanowano od 10 do 11 stycznia 2011 r. 14 stycznia odbędzie się zaś koncert finałowy. Szczegóły na stronie DK Chwałowice.

 

Więcej informacji o projekcie "II Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie" tutaj»

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również