Wiadomości z Rybnika

Muzycznie, barwnie i międzynarodowo

  • Dodano: 2016-07-25 11:15
Przepiękne, słoneczne, niedzielne popołudnie w Rybniku i tłumy krążące między rynkiem a Placem Jana Pawła II,  jakich miasto nie widziało chyba od dnia otwarcia deptaka… Powód? Wielki, rodzinny piknik z okazji Światowych Dni Młodzieży.  
 
 
Na dwóch scenach, ustawionych na rybnickim rynku oraz na placu przed bazyliką prezentowali się nasi goście – młodzi pielgrzymi z 30 krajów świata, którzy spędzili w Rybniku kilka dni, w drodze do Krakowa na przyszłotygodniowe spotkanie z papieżem Franciszkiem.
 
 
Europejczycy, m.in. z Niemiec,  Francji, Litwy czy Włoch, ale też setki młodych ludzi z tak oddalonych od nas krajów jak Meksyk, Zambia, Uganda, Barbados, Santa Lucia, Korea, Indie czy Wenezuela.  I rybniczanie - ci, którzy przyjęli pielgrzymów w swoich domach, ale i ci, którzy wspierali dobrym słowem i życzliwą pomocą. Doskonała wspólna zabawa, ale też wiele pouczających,
inspirujących  spotkań. Wielka radość i życzliwość, ale też ciekawość siebie nawzajem – kultury, zwyczajów, zainteresowań.
 
 
Nie zabrakło oczywiście dobrej muzyki, nie tylko religijnej. O niezapomniane wrażenia muzyczne  zadbali wspaniali muzycy - Gabriela Gąsior, zespoły New Life'm, Sound'n'Grace, Chwila Nieuwagi i Remedium. Niezwykłych wrażeń dostarczyło też Bractwo Ognia Spaleni oraz Zespół Tańca Ludowego "Przygoda".
 
 
Dni Diecezji, poprzedzające 31. Światowe Dni Młodzieży dobiegły końca. Międzynarodowi goście ruszają dalej, do Krakowa. W Rybniku pozostawili po sobie fantastyczne wspomnienia, liczne nowo zawarte przyjaźnie, a przede wszystkim dużo dobrej energii.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.