Wiadomości z Rybnika

Młodzież z G7 w Barcelonie

  • Dodano: 2014-05-08 10:15

W dniach 28.03 – 02.04.2014 roku 21 uczniów z Gimnazjum nr 7 z Rybnika odwiedziło stolicę Katalonii-Barcelonę.


Pierwszy dzień zwiedzaliśmy centrum Barcelony, spacerowaliśmy po głównym deptaku „Las Ramblas” pełnym ulicznych artystów: malarzy, muzyków, mimów…, odwiedziliśmy muzeum Pabla Picassa , w którym mogliśmy podziwiać znajdujące się w nim obrazy jeszcze z początków jego kariery. Wieczorem mieliśmy okazję zobaczyć widowisko fontann: „Woda, światło, dźwięk”. W kulminacyjnych momentach wysokość słupów wyrzucanej wody osiąga do 54m.


W następne dni zwiedzaliśmy:
- dzielnicę gotycką BarriGotic - średniowieczne centrum Barcelony pełne uroczych uliczek prowadzących m.in. do katedry Św. Eulalii,
-  wspaniałe dzieła katalońskiego architekta Antonio Gaudiego: baśniowy ogród - Park Guell, Sagrada Familia - budowana od stu lat secesyjna świątynia, której ukończenie planowane jest na setna rocznicę śmierci Gaudiego,
- kamienice Casa Mila i CasaBatllo,
- PobleEspanyol czyli „wioskę hiszpańską”- muzeum w formie małego miasteczka, w którym odtworzono ponad 100 budynków reprezentujących różne style architektoniczne ze wszystkich wspólnot autonomicznych Hiszpanii.

Odwiedziliśmy również Akwarium ukazujące bogactwo fauny Morza śródziemnego oraz pełne rekinów Oceanarium, pod którym prowadzi 80m tunel otoczony z trzech stron wodą.Największa atrakcją okazała się wizyta na stadionie CampNow, mieliśmy okazję być na trybunach, w muzeum FCB i klubowym butiku.

Ostatni dzień spędziliśmy na wybrzeżu  loret de Mar oddając się błogiemu lenistwu na plaży. Mimo kaprysów pogody udało nam się kąpać w morzu i odpocząć przed ostatnią atrakcją – wieczorną ucztą na średniowiecznym turnieju Comte de Valltordera. Na naszych oczach był rozgrywany turniej rycerski, następnie pokaz flamenco i dyskoteka w rytmie latyno-amerykańskim. Średniowiecznym akcentem była kolacja podana bez sztućców i trzeba było jeść rękami czyli tak jak w Średniowieczu.


Wycieczka była bogata we wrażenia, wspólnie spędziliśmy niesamowite chwile, pozostało nam mnóstwo zdjęć i marzenia by móc dalej poznawać piękno naszego kontynentu.

Wycieczka była zorganizowana przez nauczycielki: M. Chmielewską i Z. Szwałek. Obie Panie zorganizowały już wiele wycieczek dla młodzieży naszego gimnazjum, m.in. do krajów Beneluksu, Londynu, Paryża, Pragi.

M. Chmielewska

Komentarze (1)    dodaj »

  • Antek

    Więcej takich wyjazdów! Brawo!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.