Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Młodzież pamięta o chorych i samotnych

  • Dodano: 2017-12-18 08:15, aktualizacja: 2017-12-19 08:24

Ponad czterdzieści paczek zawierających artykuły spożywcze oraz ciasteczka "domowej roboty”, trafią do chorych z okolic Rybnika. To wynik zbiórki przeprowadzonej w szkołach i przedszkolach regionu przez Fundację Puls-Med Blisko Ciebie z Rybnika.

Podarunki zebrane i przygotowane w ramach akcji "Świąteczna Paczka dla Seniora” to nie tylko artykuły żywnościowe, lecz również sygnał dla obdarowanych, że w ciężkiej chorobie mogą liczyć na pamięć i uwagę młodego pokolenia. –

Już po raz czwarty podjęliśmy się organizacji zbiórki dla obłożnie i nieuleczalnie chorych pacjentów opieki długoterminowej oraz hospicjum domowego działającego przy NZOZ Puls-Med. Są to osoby, które z powodu konieczności zakupu lekarstw mają problemy z wygospodarowaniem pieniędzy na inne wydatki – wyjaśnia Katarzyna Sobik-Mika, członek zarządu Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie.

W przedsięwzięcie, poza członkami fundacji, zaangażowały się dzieci ze szkół i przedszkoli z Rybnika i okolic, studenci rybnickiego Wydziału Finansów i Administracji UE oraz wolontariusze Fundacji.

Wzorem ubiegłego roku postanowiliśmy wzbogacić świąteczne paczki o ciasteczka, które specjalnie na potrzeby naszej akcji upiekli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Rybniku. Z produktów pochodzących ze zbiórki powstały słodkie niespodzianki stanowiące dowód na to, że w ten wyjątkowy świąteczny czas nasi pacjenci mogą liczyć na zainteresowanie ze strony innych – dodaje przedstawicielka fundacji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.