Wiadomości z Rybnika

Małe serduszka pełne miłości. Zwierzęta ze schroniska w Rybniku czekają na adopcje

  • Dodano: 2021-05-11 10:45

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Rybniku, kolejny raz zorganizowało akcję promującą adopcję. Wszystko po to, aby jak najwięcej bezpańskich psów znalazło nowych, kochających właścicieli. I choć obecnie adopcje są na wysokim poziomie, takie akcje są zawsze potrzebne.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Na tę chwilę w schronisku mamy około 50-55 psów. Cześć z tych psów jest na kwarantannie, część tych psów jest po zabiegach sterylizacji, kastracji a część z tych psów jest przygotowana do adopcji. Można przyjść na spacer, umówić się na spacer przed adopcyjny, ponieważ są wymagane minimum dwa spacery zapoznawcze z danym pieskiem. Aby się w stu procentach przekonać, że tak, my chcemy tego pieska adoptować, to jest nasz wybór- mówi Przemysław Plucik, kierownik rybnickiego schroniska.

Rybnickie schronisko szuka kochających domów dla swoich podopiecznych. Czeka ponad 50 psów
Rybnickie schronisko szuka kochających domów dla swoich podopiecznych. Czeka ponad 50 psów

„Przygarnij futrzaka” to akcja zainicjowana przez jeden z lokalnych portali Internetowych. Dziennikarze wspierają schronisko, publikując w każdym tygodniu zdjęcia gotowych do adopcji zwierząt. Pod zdjęciem każdego z nich podany jest numer telefonu opiekuna, z którym należy kontaktować.

Pomagaliśmy już seniorom, pomagaliśmy też dzieciom z domu dziecka i postanowiliśmy też pomóc zwierzakom znaleźć domy. Social-media ogólnie mają ogromną moc, mamy duże zasięgi. Bo akcja ta trwa nie tylko w Rybniku, ale też w Wodzisławiu i w Jastrzębiu. Także weszliśmy we współpracę ze schroniskami, co piątek będziemy prezentować piątkę zwierzaków ludziom, którzy no mamy nadzieję przygarną je do domów – mówi Martyna Gawrońska, portal rybnik.com.pl

Od 2012-go roku każdy zwierzak wychodzący ze schroniska jest po zabiegu kastracji, sterylizacji oraz elektronicznie znakowany, czyli czipowany. W przypadku rybnickiego schroniska adoptujący musi tylko uiścić opłatę adopcyjną, w wysokości 40 złotych oraz podpisać umowę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również