Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Kultowe Czerwone Drogi Auroville w Rybniku

  • Dodano: 2016-06-06 09:45
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zaprasza na spotkanie autorskie z Pawłem Kowalczykiem, podróżnikiem, autorem książki „Czerwone Drogi Auroville. Wolontariat  w Indiach i świat tamilskich wiosek”.
 
 
Spotkanie odbędzie się we wtorek 7 czerwca o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Szafranka 7.
Wstęp jest wolny.
 
 
„Czerwone Drogi Auroville. Wolontariat  w Indiach i świat tamilskich wiosek”
 
 
Jest to prawdopodobnie pierwsza w Polsce książka opowiadająca o niespotykanym w skali świata projekcie/eksperymencie ekowioski Auroville w południowych Indiach, wspieranym od samego początku istnienia przez UNESCO i wiele międzynarodowych i krajowych organizacji rządowych i pozarządowych. W ceremonii inauguracji projektu w 1968 roku uczestniczyli przedstawiciele 124 państw (Polskę reprezentował nasz ambasador w Indiach). Do Auroville corocznie z całego świata przybywają liczni wolontariusze oraz studenci, aby współuczestniczyć w realizowanych projektach, a nawet odbywać uznawane staże.
 
 
 
Czerwone Drogi Auroville
 
Pełna zachwycających opisów książka, niesamowitych przygód, daje możliwość poznania Indii, jakich nie znam. Nie jest to typowa relacja z podróży i pobytu w Auroville, ale głęboka refleksja nad tym, że dobra materialne i to wszystko co nas otacza czasami nie mają znaczenia. Warto podążać za swoją pasją, pomagać innym i dążyć do tego, żeby świat, w którym żyjemy stawał się lepszy. Autor zabiera Czytelnika w podróż do wnętrza Indii, nie tylko po to, aby pokazać jakie Indie są naprawdę, ale przede wszystkim chce udowodnić, że można żyć inaczej. Świat, który poznajemy jest pełen wzruszających momentów, wyzwań, prostoty i odwagi. A od nas, Czytelników wymaga głębszego zastanowienia się nad wartościami, które wyznajemy.
 
Kultowe Czerwone Drogi Auroville w Rybniku

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.