Wiadomości z Rybnika

Koronawirus- nowe obostrzenia w Rybniku

  • Dodano: 2020-08-07 08:30, aktualizacja: 2020-08-07 08:40

Rybnik znalazł się niestety na liście powiatów "czerwonych", czyli tych, w których od najbliższej soboty obowiązywać będą ponownie obostrzenia koronawirusowe.

W 19 powiatach ( wśród nich Rybnik), z największym wzrostem zakażeń, Ministerstwo Zdrowia przywraca od najbliższej soboty, 8 sierpnia, obowiązek stosowania się do koronawirusowych obostrzeń.

Wiadomo już, że ponownie obowiązkowe stanie się zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej. Nie będą organizowane wydarzenia kulturalne, targi czy kongresy, zamknięte będą m.in. siłownie, parki rozrywki i kina, a wydarzenia sportowe odbywać się będą bez udziału kibiców. W lokalu gastronomicznym będzie mogła przebywać tylko jedna osoba na 4 metry kwadratowe, zaś w weselach uczestniczyć będzie mogło do 50 osób. Ograniczona będzie też liczba osób, które będą mogły korzystać z komunikacji zbiorowej do 50 procent miejsc siedzących. W kościołach będzie mogło się znajdować jednocześnie nie więcej wiernych niż wynosi połowa liczby wszystkich miejsc siedzących.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.