Wiadomości z Rybnika

Koronawirus- nowe obostrzenia w Rybniku

  • Dodano: 2020-08-07 08:30, aktualizacja: 2020-08-07 08:40

Rybnik znalazł się niestety na liście powiatów "czerwonych", czyli tych, w których od najbliższej soboty obowiązywać będą ponownie obostrzenia koronawirusowe.

W 19 powiatach ( wśród nich Rybnik), z największym wzrostem zakażeń, Ministerstwo Zdrowia przywraca od najbliższej soboty, 8 sierpnia, obowiązek stosowania się do koronawirusowych obostrzeń.

Wiadomo już, że ponownie obowiązkowe stanie się zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej. Nie będą organizowane wydarzenia kulturalne, targi czy kongresy, zamknięte będą m.in. siłownie, parki rozrywki i kina, a wydarzenia sportowe odbywać się będą bez udziału kibiców. W lokalu gastronomicznym będzie mogła przebywać tylko jedna osoba na 4 metry kwadratowe, zaś w weselach uczestniczyć będzie mogło do 50 osób. Ograniczona będzie też liczba osób, które będą mogły korzystać z komunikacji zbiorowej do 50 procent miejsc siedzących. W kościołach będzie mogło się znajdować jednocześnie nie więcej wiernych niż wynosi połowa liczby wszystkich miejsc siedzących.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również