Wiadomości z Rybnika

Kontrole pieców ciągle trwają

  • Dodano: 2022-02-25 07:00, aktualizacja: 2022-02-24 21:53

132 kontrole posesji przeprowadzili rybniccy strażnicy miejscy w ubiegłym tygodniu. Sprawdzają przede wszystkim, jak mieszkańcy wywiązują się z obowiązku wymiany kotłów węglowych użytkowanych dłużej niż 10 lat.

Mandaty i pouczenia

W efekcie ostatnich kontroli Straż Miejska wystawiła 2 mandaty i 16 pouczeń. Mandaty w wysokości 500 zł wystawiane są w sytuacji, kiedy właściciel nieruchomości nie dopełnił obowiązku wymiany źródła ogrzewania, i jak dotąd nie zrobił też żadnego ruchu w kierunku takiej wymiany.

Z kolei pouczenia udzielane są w przypadku, kiedy piec nie został wprawdzie wymieniony, ale właściciel nieruchomości jest w trakcie załatwiania formalności, związanych z instalacją nowego źródła ogrzewania (np. czeka na podłączenie do sieci gazowej albo ciepłowniczej, na dostawę pieca). W takich przypadkach strażnicy wyznaczają kolejne terminy kontroli.

Strażnicy miejscy skierowali też jeden wniosek o ukaranie do sądu w związku z odmową przyjęcia mandatu przez osobę kontrolowaną. 

W trakcie kontroli strażnicy zauważyli też inne nieprawidłowości, wystawiając 5 pouczeń i 5 wniosków do sądu za brak numeru porządkowego, brak złożonej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami i nieprawidłową gospodarkę odpadami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również