Wiadomości z Rybnika

Komendant komisariatu i kryminalny na wolnym zatrzymali sklepowych złodziei

  • Dodano: 2022-03-18 07:00, aktualizacja: 2022-03-17 21:09

Komendant Komisariatu Policji w Gaszowicach i kryminalny z Czerwionki-Leszczyn udowodnili, że policjantem jest się przez całą dobę.

Zawsze na służbie

Do pierwszego zdarzenia doszło przedwczoraj około 11.30 w centrum handlowym przy ulicy Raciborskiej w Rybniku. Będący wówczas na zakupach śledczy z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zauważył dziwnie zachowującego się mężczyznę, który wyszedł ze sklepu nie płacąc za towar. Stróż prawa pobiegł za złodziejem. Mieszkaniec Rybnika był wulgarny oraz agresywny, jednakże już po chwili 37-latek został obezwładniony. Chwilę później trafił on w ręce mundurowych z prewencji, a odzyskany towar wrócił na półki sklepowe.

Godzinę później, w markecie przy ulicy Maksymiliana w Rybniku, Komendant Komisariatu Policji w Gaszowicach zauważył, jak mężczyzna wychodzi poza kasy sklepowe z zakupami i nie płaci za towar. Podinspektor Mariusz Wowra bez chwili wahania postanowił działać i ruszył za nim w pościg. Policjant zauważył, że mężczyzna wsiada do autobusu komunikacji miejskiej. Stróż prawa wsiadł do swojego auta i pojechał za autobusem, jednocześnie informując dyżurnego rybnickiej komendy o zdarzeniu. W rejonie skrzyżowania ulicy Gliwickiej z Wyzwolenia autobus został zatrzymany przez patrol prewencji, a 28-letni sprawca kradzieży sklepowej trafił do komendy. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również