Wiadomości z Rybnika

Kierujący nissanem jechał 120 km/h w terenie zabudowanym

  • Dodano: 2016-09-13 12:00
W ręce mundurowych z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, wpadł wczoraj 40-letni kierujący nissanem, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 120 km/h. Kierowca został ukarany mandatem karnym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mężczyzna musi się też pożegnać z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące.
 
 
Policjanci z rybnickiej drogówki, patrolując wczoraj po południu ulicę Wodzisławską w Rybniku, zauważyli samochód, którego kierujący poruszał się z nadmierną prędkością. Kiedy stróże prawa dokonali pomiaru, okazało się, że 40-letni mieszkaniec Czewionki-Leszczyny miał na liczniku 120 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 70 km/h. Kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej. Policjanci nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 500 złotych oraz 10 punktów karnych. Wkrótce zostanie też wydana przez starostę decyzja, zgodnie z którą kierowca pożegna się z prawem jazdy na 3 miesiące.
 
 
Apelujemy o rozsądek na drodze! Pamiętajmy, że jadąc z nadmierną prędkością stwarzamy zagrożenie zarówno dla innych kierujących jak i dla pieszych, którzy w konfrontacji z samochodem pozostają bez szans.
 
 
Przypominamy, że od 18 maja 2015 obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Utrata prawa jazdy na okres trzech miesięcy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.