Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Kampania "Białej wstążki" w Rybniku

  • Dodano: 2017-12-19 08:00, aktualizacja: 2017-12-19 08:07

Kampania „Białej wstążki” to największa na świecie akcja, będąca symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet. Jak co roku rybniccy policjanci aktywnie włączyli się w kampanię. Mundurowi przypinali białe wstążki mieszkańcom oraz informowali o formach przemocy i prawach ofiar.

W miniony weekend, na rybnickim rynku odbyła się kampania „Białej wstążki”. Jak co roku, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku wspólnie z nauczycielami oraz uczniami Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku, rozdawali mieszkańcom białe wstążki – symbole międzynarodowej kampanii „Biała Wstążka”.

Promowali w ten sposób ideę największej na świecie kampanii skierowanej do mężczyzn, mającej na celu walkę z przemocą wobec kobiet. Rybniccy stróże prawa rozdawali też ulotki dotyczące przemocy i informowali o formach przemocy, prawach ofiar i miejscach, do których ofiary przemocy mogą zwrócić się po pomoc.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • kobieta

    Żadnej przemocy nie może być, czy to względem dzieci a szczególnie tych najmłodszych czy względem kobiet, bo mężczyzna z natury jest silniejszy ale ostatnimi czasy to kobiety częściej stosują przemoc w rodzinie względem wszystkich członków rodziny tj .dzieci bez względu na wiek , męża biją, a i swoich rodziców o czym mówią ich dzieci.Obecne kobiety zaznaczam nie wszystkie, ale sporo, chcą same wychowywać dzieci a mężczyzna jest tylko do spłodzenia, dziecko źródło dochodu, a jak tatuś chce zobaczyć dziecko to musi się zasłużyć. To są odzywki właśnie tych kobiet.Bywa i tak, że co dziecko to inny tatuś. Dzisiaj nikt nie myśli o dzieciach.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.