Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

IX Rybnickie Dni Kariery

  • Dodano: 2017-10-11 07:45, aktualizacja: 2017-10-10 12:15

Już dziewiąty raz Rybnicka Platforma Poradnictwa Zawodowego organizuje Rybnickie Dni Kariery. Wydarzenia zaplanowano między 16 a 20 października.


Tegoroczne Rybnickie Dni Kariery odbywają się pod hasłem: „Ja na rynku pracy: moje talenty i kompetencje”.

To właśnie predyspozycje, zainteresowania i talenty są punktem wyjścia do zaplanowania kariery zawodowej. Następnym etapem jest opracowanie ścieżek prowadzących do osiągnięcia wybranego zawodu, który jest dopiero początkiem długiej drogi zdobywania kompetencji zawodowych. Kompetencje to wszystkie umiejętności, kwalifikacje, wiedza, postawy i osobowość zawodowa, którą rzeczywiście posiadamy i potrafimy wykorzystać w pracy zawodowej. To udowodnione w praktyce wykorzystanie zdobytego pakietu wiedzy fachowej. Droga od nowicjusza do eksperta jest długa, kręta i wyboista. Żeby osiągnięcie celu mogło zakończyć się powodzeniem, niezastąpionymi przewodnikami i moderatorami w tym procesie są doradcy zawodowi, współpracujący z nauczycielami, pracodawcami i rodzicami – podkreślają organizatorzy.

Doradcy Rybnickiej Platformy Poradnictwa Zawodowego przygotowali w ramach RDK urozmaicony program dla szerokiego grona odbiorców. Głównymi wydarzeniami będą: „Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową” dla uczniów szkół średnich, konkurs pn. „Kuźnia talentów: Mam talent, mam pracę” dla gimnazjalistów i uczniów siódmych klas szkoły podstawowej,  konferencja z panelem dyskusyjnym dla pedagogów i nauczycieli pn. „Poradnictwo edukacyjno-zawodowe w okresie reformy edukacji”.  Wydarzenia te będą przeplatane konsultacjami, warsztatami, zajęciami zawodoznawczymi. Uczniowie będą mogli przymierzać zawody w ramach „Przymierzalni zawodów”. Utalentowani pasjonaci będą mieli okazję porównać swoje zdolności w „Międzyszkolnym Dniu z Pasją”. To tylko wybrane wydarzenia, które szczelnie wypełnią IX RDK – szczegółowy program TUTAJ.

Więcej informacji na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.