Do 20 września br. można wypełnić i wysłać ankietę obrazującą, jak polskie miasta dbają o podstawowe dziedziny związane ze zdrowiem swoich mieszkańców.
Silne i słabe strony miast: Badania ankietowe w ramach indeksu
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie realizuje projekt pt. Indeks Zdrowych Miast. Jest to narzędzie, które bardzo szeroko obrazuje, jak miasta podchodzą do kluczowych kwestii związanych ze zdrowiem swoich mieszkańców. Wskazuje, które samorządy inwestują w tworzenie zrównoważonej przestrzeni miejskiej, edukację, środowisko i inne ważne dla rozwoju jednostek aspekty.
W ramach projektu przeprowadzane są badania ankietowe, których celem jest pozyskanie dodatkowych, wykraczających poza dane statystyczne informacji, pozwalających zidentyfikować występujące w poszczególnych obszarach tematycznych silne i słabe strony funkcjonowania badanych jednostek terytorialnych. Uzyskane odpowiedzi dadzą przesłanki do uszczegółowienia ocen poziomu zdrowotności miast oraz możliwości niwelowania istniejących w tym zakresie luk.
Identyfikacja problemów i wskazanie preferowanych działań
Pytania kierowane do mieszańców ukierunkowane są na dokonywanie przez nich ocen obecnego poziomu zdrowotności miast (w poszczególnych obszarach tematycznych), identyfikacji istniejących problemów oraz wskazania preferowanych kierunków działań i zadań w przyszłości.
Link do ankiety: TUTAJ