Wiadomości z Rybnika

III Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie za nami

  • Dodano: 2011-12-22 08:00, aktualizacja: 2011-12-21 13:54

Weekendowe atrakcje związane z III Rybnickim Bożym Narodzeniem i Kolędowaniem już za nami - było świątecznie, koncertowo, choć dla lodowych figur trochę za ciepło...

Zabawę rozpoczęliśmy w piątek 16 grudnia bajkowym Korowodem i otwarciem namiotu igloo z ekspozycją figur lodowych. Tego dnia na rynkowej scenie odbył się również koncert laureatów przesłuchań regionalnych XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, połączony z animacjami teatralnymi. Na dzieci czekał też program interaktywny "Zimowy zaprzęg”"

W sobotę, przez trzy godziny można było oglądać widowiskowy pokaz rzeźbienia w lodzie. Wieczorem, wystąpił zespół wokalny Avocado.

W niedzielę, wzorem lat ubiegłych odbyła się wspólna Wigilijka, którą poprzedziło przekazanie przez harcerzy Ognia Betlejemskiego. Wszyscy, którzy przyszli tego dnia na rybnicki rynek, mogli się bawić przy muzyce zespołu Kurcbend.

Przypominamy, że wciąż jeszcze jest okazja do zrobienia przedświątecznych zakupów w świątecznie ustrojonych domkach, na tradycyjnym Jarmarku Bożonarodzeniowym, który potrwa do 22 grudnia. Zapraszamy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również