Wiadomości z Rybnika

Eko puzzle na rynku

  • Dodano: 2012-03-20 08:00, aktualizacja: 2012-07-25 20:45

W piątek, 16 marca, na rybnickim rynku zorganizowano warsztaty ekologiczne EKO puzzle, podczas których dzieci przedszkolne i młodzież szkolna układały wielkie puzzle oraz brały udział w zajęciach ukazujących korzyści z segregowania śmieci.

 

Warsztaty pt. "Segregujesz - zyskujesz" były częścią kampanii o charakterze ekologiczno-artystycznym pod nazwą "Tauron Zielona Wyspa Śląsk", w której Rybnik wziął udział już po raz drugi. Od kilku lat pod tym właśnie hasłem, przy współpracy wielu lokalnych środowisk (ekologów, artystów, samorządowców, mediów) prowadzone są działania informacyjne, ekologiczne i artystyczne, które mają uświadomić społeczności śląskiej wielkie zmiany, jakie zachodzą w naszym regionie na przestrzeni ostatnich lat.

 

W ramach akcji, w "przededniu" wiosny na terenie śląskich miast są rozdawane sadzonki drzew oraz prowadzone zajęcia z dziećmi i młodzieżą, mające zwrócić uwagę na problem czystości naszego środowiska, a także pokazać proste sposoby wprowadzenia ekologii do naszych domów. W Rybniku dzieci i młodzież aktywnie zaangażowały się w przedsięwzięcie, wzbogacając swoją wiedzę na temat ekologii, zwłaszcza w zakresie segregowania odpadów.

 

Inicjatorem projektu jest pochodzący z Rybnika i Żor, grający od ponad 23 lat tzw. "zieloną muzykę", zespół Carrantuohill. Zwieńczeniem kampanii będzie koncert muzyki "na zielono", który odbędzie się 21 marca. Więcej o kampanii na stronie zielonawyspaslask.pl


Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.