Wiadomości z Rybnika

Dozór i zakaz za groźby. 42-latek celował bronią w zwierzę pokrzywdzonej

  • Dodano: 2021-10-11 06:30, aktualizacja: 2021-10-10 09:36

Rybniccy policjanci zatrzymali 29-letnią kobietę oraz 42-letniego mężczyznę, którzy wtargnęli na teren posesji mieszkańców Rybnika i grozili im pozbawianiem zdrowia i życia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, około godziny 17.00 na jednej z posesji w Rybniku. Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że na działkę zgłaszającej wtargnął mężczyzna z bronią wraz z kobietą i grożą jej i mężowi pozbawieniem życia i zdrowia. Na miejsce został natychmiast skierowany patrol prewencji z rybnickiej komendy. Interweniujący policjanci w rozmowie z pokrzywdzonymi ustalili, że znana im kobieta i mężczyzną wtargnęli na ich posesję i doszło do awantury. Jak się okazało, 29-latka miała pretensje do właścicielki domu, że została ona wyrzucona z wynajmowanego przez nią mieszkania.

Poszukiwania

W pewnym momencie 42-latek wyciągnął z samochodu przedmiot przypominający broń palną i skierował go w kierunku kotka pokrzywdzonej. Kiedy mieszkanka Rybnika oświadczyła, że zadzwoni po Policję, agresorzy natychmiast wsiedli do samochodu i odjechali z posesji. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania za podejrzanymi. Stróże prawa już po krótkiej chwili zauważyli pojazd na parkingu przy ulicy Św. Józefa, w którym siedział mężczyzna, którego policjanci na podstawie okazanego zdjęcia rozpoznali jako podejrzanego. Wkrótce mundurowi zatrzymali również 29-letnią kobietę, a także zatrzymali przedmiot przypominający broń palną. Rybniczaninie zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj podejrzani usłyszeli zarzuty oraz zostali objęci policyjnym dozorem, otrzymali także zakaz wszelkich kontaktów z pokrzywdzonymi oraz zakaz zbliżania się. Grozi im do 2 lat więzienia.

Dozór i zakaz za groźby. 42-latek celował bronią w zwierzę pokrzywdzonej / fot. KMP Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również