Wiadomości z Rybnika

Dostępne szkoły w Rybniku

  • Dodano: 2021-08-09 07:00, aktualizacja: 2021-08-08 22:22

W trzech rybnickich szkołach podstawowych realizowany będzie projekt, mający na celu wyeliminowanie barier w zakresie szeroko rozumianej dostępności.

Będzie to możliwe dzięki pozyskaniu przez Rybnik środków finansowych w ramach ogólnopolskiego projektu grantowego  "Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia”. Nasze miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie w wysokości 1  240 370 zł.   

W modelowym projekcie wezmą udział trzy szkoły:

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 34 im. Ireny Sendlerowej,
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Janusza Korczaka,
  • Szkoła Podstawowa Specjalna nr 7 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, od 1 września br. funkcjonująca pod nazwą Szkoła Podstawowa Specjalna z Oddziałami Przedszkolnymi nr 7. 

Przed przystąpieniem do projektu szkoły zostały poddane audytom dostępności, w celu zdiagnozowania potrzeb i dopasowania wsparcia do indywidualnej sytuacji placówki.

Projekt zakłada realizację działań w kilku obszarach dostępności architektonicznej, technicznej, organizacyjnej i edukacyjno-społecznej.  W Szkole Podstawowej nr 34 zaplanowano m.in. remont podjazdów i montaż drzwi przesuwnych, wyodrębnienie i wyposażenie stref wyciszenia dla uczniów, zakup rolet i mebli. W SOSW wykonany zostanie remont przejścia pomiędzy budynkami i dostosowanie do przemieszczania się uczniów na wózkach, a w Szkole Podstawowej nr 1, jedno z działań przewiduje wykonanie pochylni i zakup schodołazu.

Dzięki grantowi wdrożony zostanie wypracowany plan poprawy dostępności, umożliwiający przeprowadzenie działań modernizacyjnych, zakup pomocy dydaktycznych i wyposażenia. Otrzymane środki przeznaczone będą także na działania podnoszące świadomość oraz kompetencje nauczycieli i specjalistów szkolnych. Projekt relizowany będzie od września br. do czerwca 2023 r. 

Celem zaplanowanych działań jest eliminowanie barier w zakresie szeroko rozumianej dostępności funkcjonowania szkół podstawowych.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Sluchacz

    A na wrebowej w kosciele ksiadz odradzal szczepienie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.