Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Czapka Świętego Mikołaja

  • Dodano: 2017-12-05 13:45

Młodzieżowa Rada Miasta Rybnika już po raz szesnasty organizuje akcję charytatywną o nazwie Czapka Świętego Mikołaja.

Akcja trwa od 4 do 21 grudnia, a wolontariuszy można będzie spotkać od poniedziałku do soboty w sklepie Auchan oraz centrum handlowym Focus Park.

Młodzież będzie też obecna podczas kolędowania na rybnickim rynku w dniach 9 i 17 grudnia. Znakiem rozpoznawczym jest czapka świętego Mikołaja, w którą wyposażony jest każdy wolontariusz.

Ideą akcji jest pomoc potrzebującym rodzinom z najbliższych okolic. W tym roku po raz pierwszy kierujemy naszą akcję również do potrzebujących seniorów - mówią Organizatorzy. - Chcemy, aby wszyscy mogli cieszyć się z tego pięknego czasu, choć na chwilę zapomnieli o otaczających problemach i uwierzyli w dobroć bliźniego. Pragniemy, aby mogli w pełni poczuć ducha tych świąt, zjeść wigilijną kolację oraz w spokoju spędzić następne dni. Nie jesteśmy w stanie dokonać tego samodzielnie, dlatego staramy się zaangażować w pomoc potrzebującym jak najwięcej mieszkańców Rybnika. Zbieramy datki pieniężne oraz artykuły żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia. Każda złotówka i każde opakowanie czekolady ma dla nas ogromne znaczenie. Mamy nadzieję, że razem uda nam się sprawić, że te święta będą naprawdę wesołe!
Finałem  tegorocznego działania jest 23 grudnia, kiedy przygotowane paczki z artykułami spożywczymi oraz paczki z przyborami szkolnymi trafią do rodzin.

Więcej na facebookowym profilu Młodzieżowej Rady Miasta

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.