Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Chwałowicki Dzień bez Samochodu i Sri Lanka

  • Dodano: 2016-09-16 13:00
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach włączając się w międzynarodową kampanię proekologiczną, zaprasza na zabawę dla małych i dużych, dla dzieci i rodziców oraz dziadków, refleksję, rekreację, naukę, edukację i budowanie ekologicznej świadomości. Zaczynamy o godz. 15.00.  W programie: eko pieczątki z kartofla, sadzenie ziół, gimnastyka medytacyjna Tai Chi (poprowadzi sam mistrz - Antoni Żoczek), artystyczne malowanie kamieni w ornamentalne wzory, czytanie bajek i maraton pisania listów.
 
 
„ZRELAKSUJ SIĘ”
Chwałowicki Dzień bez Samochodu i Sri Lanka
w ramach Światowego i Europejskiego Dnia bez Samochodu.
w czwartek 22 września 2016 r.
 
 
Wszystkie atrakcje na świeżym powietrzu w Parku Górnika - WSTĘP WOLNY!
Dla wszystkich uczestników akcji - bezpłatne wejściówki na spotkanie podróżnicze „Sri Lanka - wyspa, której nie da się zapomnieć”, które rozpocznie się tego dnia w budynku Domu Kulturyo godz. 18.00.
 
 
Antoni Żoczek - instruktor rekreacji ruchowej w zakresie ćwiczeń psychofizycznych (Tai Chi Chuan i Chi Kung), założyciel Szkoły Tai Chi w Rybniku 
 
 
Tai Chi Chan - jest systemem ćwiczeń, którego celem jest aktywacja energii wewnętrznej. Uzyskuje się ją poprzez ćwiczenie formy oraz specjalne ćwiczenia Chi Kung. Formę tworzy szereg powiązanych ze sobą ruchów, które wykonuje się w sposób płynny, powolny i pozbawiony napięć. Ćwiczenia formy pozwalają na osiągnięcie jedności całego ciała i umysłu oraz aktywacja energii wewnętrznej. Tai Chi Chuan nazywamy również „medytacją w ruchu”, gdyż ćwicząc formę poruszamy się jednocześnie wchodząc w stan głębokiego odprężenia, spokoju i koncentracji. Ruchy wykonywane są bez napięcia mięśni zewnętrznych oraz przy otwartych stawach. Dzięki temu energia nie jest blokowana i może swobodnie płynąć w naszym ciele.
 
 
Katarzyna Irzeńska - „Sri Lanka - wyspa, której nie da się zapomnieć”
- spotkanie z cyklu „PODRÓŻE W NIEZNANE” - o godz. 18.00
 
 
Sri Lanka była jej pierwszym wyjazdem do Azji. Została wyrwana z wiru pracy i europejskich miast do innego świata, gdzie codzienne jej życie przekręciło się o 180 stopni. Ta podróż odkryła przede nią całkiem nową rzeczywistość. Wszystko było tam inne. Była na safari, spacerowała po plantacjach herbaty, uciekała z głośnych miast, jadła najostrzejsze potrawy w życiu, widziała wiele świątyń buddyjskich, przeżyła cudowny trekking, jeździła komunikacją miejską ryzykując za każdym razem życie i co najważniejsze - poznała wielu wspaniałych ludzi. Miejsca jakie odwiedziła to: Dehiwala, Habarana, Sigirija, Polonnaruwa, Dambula, Matale, Kandy, Pinawala, Haputale, Nuwara Eliya, Ella, Lipton Seat, Word's End, Yala Park, Tissamarhama, Ahangama, Mirssa, Galle, okolice Kosgody i Bendoty, Colombo. Jak mówi - Sri Lanka to cudowna wyspa, której nie da się zapomnieć.
 
 
Katarzyna Irzeńska - 29-letnia gaduła, która nie wyobraża sobie życia bez podróżowania. Na co dzień pracuje w firmie medycznej w Katowicach. Każdą wolną chwilę spędza na planowaniu kolejnej podróży. Uwielbia poznawać nowych ludzi, ich kulturę i obyczaje. Skończyła studia o profilu medycznym i technicznym, ale dopiero podróżowanie po świecie sprawiło, że czuje się teraz w każdym miejscu jak ryba w wodzie. Jak dotąd zajmowała się tanim podróżowaniem po Europie, a w październiku 2015 roku zasmakowała swojej pierwszej wyprawy do Azji wybierając się na  Sri Lankę. Od 4 lat prowadzi bloga „Obserwatorium kultury i świata podróży” www.kirzenska.wordpress.com, gdzie oprócz relacji z wyjazdów recenzuje książki i filmy o tematyce podróżniczej. Nie potrafi wysiedzieć w miejscu. Żyje w ciągłym biegu i nie zamierza przestawać.
 
 
Bilet wstępu na spotkanie to jedyne 10 zł. Dzieci, młodzież szkolna i studenci oraz uczestnicy Chwałowickiego Dnia Bez Samochodu - WSTĘP WOLNY!
 
 
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.