Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Bezrobotni dla pacjentów onkologii

  • Dodano: 2017-12-21 08:15, aktualizacja: 2017-12-21 08:21

Uczestniczące w kursie krawieckim osoby bezrobotne z Powiatowego Urzędu Pracy podarowały efekt swojej pracy egzaminacyjnej – 26 kompletów pościeli – pacjentom oddziału onkologii rybnickiego szpitala.

Kurs krawiecki był organizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku i finansowany  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt Odkryj swój potencjał zawodowy z tutorem, na realizację którego rybnicki "pośredniak" pozyskał ponad milion złotych, aktywizował osoby po trzydziestym roku życia.

Szkolenie przeprowadziło Rybnickie Centrum Edukacji Zawodowej Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Praktycznego na przełomie listopada i grudnia tego roku. Uczestniczyło w nim 10 pań wykazujących zamiłowanie do szycia i wiążących swoją dalszą karierę z tym właśnie zawodem.

Zrobimy wszystko, aby panie uczestniczące w kursie, jak najszybciej podjęły pracę –mówi Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku Anna Michalczyk.

Efekt pracy egzaminacyjnej uczestniczek szkolenia – 26 kompletów pościeli – przekazany został pacjentom oddziału onkologii rybnickiego szpitala. Piękny gest już wykwalifikowanych krawcowych wpisuje się doskonale w świąteczną atmosferę. Na tym jednak nie koniec.

W naszym ośrodku trwa obecnie kurs zawodowy ‘Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych’, którego absolwentki już dziś zapowiadają, że również wesprą szpital i jego pacjentów kolejnymi 28 kompletami pościeli – dodaje Joanna Kryszczyszyn, Dyrektor RCEZ CKUoP.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.