Wiadomości z Rybnika

Bezpieczne wakacje na kąpielisku „Ruda” i „U Grzyba”

  • Dodano: 2021-08-25 11:00

Głównym celem akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" jest promowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Tym razem policjanci z rybnickiej komendy wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku oraz strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niewiadomiu przeprowadzili działania profilaktyczne w Ośrodku Rekreacyjno - Sportowym „RUDA”

Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą mundurowi przypomnieli uczestnikom o zasadach bezpiecznych zabaw nad wodą, w tym o zakazie kąpieli na niestrzeżonych akwenach wodnych. Działania odbyły się w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Policjanci zachęcili również do udziału w konkursie plastyczno-filmowym - „Artystyczny przeWODNIK", którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie i nad wodą. Najmłodsi wzięli udział w grach i zabawach oraz uczestniczyli w konkursach dotyczących ogólnie pojętego bezpieczeństwa.

Przypominamy!

Bardzo istotnym elementem akcji jest konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”. Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo TUTAJ. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również