Wiadomości z Rybnika

78-letni senior prowadząc microcar wpadł do rowu! Powodem 2,5 promila alkoholu

  • Dodano: 2024-07-04 13:00

2,5 promila alkoholu w organizmie miał 78-letni kierujący microcarem, który utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu melioracyjnego. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych dzięki reakcji załogi pogotowia ratunkowego, która została wezwana do udzielenia pomocy medycznej. Medycy natychmiast zareagowali i zabrali kluczyki pijanemu kierowcy, który próbował uciekać...

Utracił panowanie nad pojazdem

Do zdarzenia doszło po 20.00 w Raszczycach na ulicy Raciborskiej. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, kierujący microcarem, jadąc w kierunku Raciborza, na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu melioracyjnego. Mężczyzna został ujęty przez załogę pogotowia ratunkowego ze Szpitala Powiatowego w Raciborzu, która została wezwana do udzielenia pomocy medycznej. Medycy natychmiast zareagowali i zabrali kluczyki pijanemu kierowcy, który próbował uciekać. Badanie Badanie trzeźwości 78-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Mundurowi z drogówki zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 

Apel policji

Mundurowi apelują! Osoba, która zdecyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu, musi liczyć się nie tylko z konsekwencjami prawnymi. Nieodpowiedzialna przejażdżka może również skończyć się tragedią na drodze i śmiercią niejednokrotnie przypadkowych osób. Reagujmy za każdym razem, gdy podejrzewamy, że za kierownicę wsiada pijany kierujący!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również