Wiadomości z Rybnika

35-latek utonął w stawie

  • Dodano: 2018-05-21 11:45

Tragedią zakończył się pobyt 35-letniego mieszkańca Rybnika nad stawem przy ulicy Wielopolskiej.

Policjanci ustalili, że mężczyzna kąpał się w miejscu niedozwolonym i najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu. Zarządzona przez prokuratora sekcja zwłok pozwoli wyjaśnić, co było bezpośrednią przyczyną śmierci 35 – latka.
Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę około godziny 18.00, kiedy to 35-letni rybniczanin w towarzystwie kilku mężczyzn przebywał nad stawem przy ulicy Wielopolskiej. Jak ustalili śledczy z rybnickiej komendy, mężczyźni spożywali alkohol. W pewnym momencie 35-latek wskoczył do wody, aby popływać i po chwili zniknął pod jej powierzchnią. Pozostali mężczyźni szukali go w wodzie, udało im się wyciągnąć go na brzeg. Rozpoczęli reanimację i natychmiast powiadomili służby ratunkowe. Niestety, pomimo długiej akcji reanimacyjnej, lekarz stwierdził zgon 35-letniego mężczyzny. Na miejscu śledczy wykonali oględziny, wyjaśniali okoliczności i zabezpieczali ślady. Ustalili, że mężczyzna kąpał się w miejscu niedozwolonym. Powiadomiony o zdarzeniu prokurator zarządził sekcję zwłok, która pozwoli wyjaśnić, co było bezpośrednią przyczyną śmierci 35 – letniego rybniczanina.

Kolejny raz przestrzegamy przed nierozsądnymi i niebezpiecznymi zachowaniami nad wodą. Apelujemy o kąpanie się w miejscach dozwolonych, strzeżonych i pod nadzorem ratownika. Ostrzegamy przed wchodzeniem do wody po wypiciu alkoholu oraz po zbytnim przegrzaniu słońcem.


Źródło: KMP Rybnik

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.