Wiadomości z Rybnika

11 listopada w Rybniku. Weź udział w wielkiej grze miejskiej!

  • Dodano: 2023-11-10 10:00

Pod takim hasłem w sobotę, 11 listopada, czyli w Święto Niepodległości, zorganizowana zostanie wielka gra miejska. Do udziału w przedsięwzięciu zaprasza Hufiec Ziemi Rybnickiej.

Narodowe Święto Niepodległości z atrakcjami w Rybniku

Celem gry jest kultywacja miejsc pamięci oraz promocja atrakcji turystycznych na terenie Rybnika. Przedsięwzięcie to także okazja do promocji Hufca ZHP Ziemi Rybnickiej im. hm. Józefa Pukowca i metody harcerskiej, a także promowania postaw harcerskich, w tym szeroko rozumianego patriotyzmu. Przede wszystkim to jednak szansa na aktywne spędzanie czasu w formie rozrywkowo-edukacyjnej, możliwość sprawdzenia umiejętności posługiwania się mapą i orientacji w terenie, a także okazja do wzmocnienia poczucia wspólnoty mieszkańców miasta.

W grze mogą wziąć udział osoby, które zarejestrują się poprzez formularz lub zgłoszą się na starcie gry. Mieszkańcy podczas gry będą pracować w patrolach liczących 5-9 osób. W grze będzie mógł wziąć udział każdy zainteresowany (niepełnoletni pod opieką dorosłych).

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w grze miejskiej. Wystarczy, że zbierzecie ekipę i weźmiecie udział. Szczegóły na plakacie oraz na naszej stronie internetowej www.rybnik.zhp.plzapraszają do udziału w przedsięwzięciu rybniccy harcerze.

Jak wziąć udział w wielkiej grze miejskiej w Rybniku?

Chętni do udziału powinni zgłosić się 11 listopada na rybnickim rynku, w godzinach 13.00-14.00 w celu zapisu, podpisania oświadczeń oraz odebrania pakietu startowego. Punkty gry będą otwarte od godziny 13:00 do 16:00. Każda drużyna musi wybrać patrolowego – osobę reprezentującą zgłoszony zespół. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie minimum jednego telefonu komórkowego z aplikacją odczytującą kody Quer podczas trwania gry oraz w celu umożliwienia organizatorom ewentualnego kontaktu z członkami patrolu.

Gra składa się z punktów rozmieszczonych na terenie Rybnika, w których gracze razem z patrolem będą wykonywać i rozwiązywać zadania i zagadki. Uczestnicy muszą potwierdzić właściwą lokalizację poprzez rozwiązanie zadania oraz wykonanie zdjęcia. W programie wejście na wieżę bazyliki Edukatorium Juliusz, spotkanie ze strażakami OSP, członkami Miejskiego Klubu Strzeleckiego Ligi Obrony Kraju i wiele innych atrakcji.

11 listopada w Rybniku. Weź udział w wielkiej grze miejskiej! / fot. UM Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również