Wiadomości z Rybnika

Przetarg na 23 autobusy

  • Dodano: 2021-06-16 07:00, aktualizacja: 2021-06-15 10:26

Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku ogłosił przetarg na obsługę komunikacji miejskiej autobusami gazowymi oraz minimum dwoma elektrycznymi przez okres 10 lat od 2022 roku.

Wymagane jest użycie 23 pojazdów o różnej pojemności

Autobusy mają być fabrycznie nowe, wyposażone między innymi w alkomat zintegrowany z pojazdem, klimatyzację, łączność bezprzewodową oraz udogodnienia dla osób niewidomych i słabowidzących.

- Sukcesywnie zmieniamy oblicze naszego transportu – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika. – Te 23 pojazdy to blisko 30% autobusów, które obecnie jeżdżą po rybnickich drogach. Mam nadzieję, że uda się zakontraktować solidnego operatora, który będzie świadczył usługi na wysokim poziomie dla mieszkańców - dodaje.

Autobusy nie będą przypisane na stałe do konkretnych tras, natomiast rozpoczynanie i kończenie "dniówek” będzie miało miejsce w centrum miasta. Dzięki temu na etapie składania oferty każdy z przewoźników będzie mógł skalkulować kilometry dojazdowe na potrzeby oferty. Po stronie operatora jest zapewnienie zasilania gazem dla swoich autobusów.

Zobacz szczegóły przetargu:

Zwraca uwagę punktacja ofert – minimalnym wymaganiem jest napęd gazowy z rekuperacją, ale premiowane są też pojazdy elektryczne. Ciekawostką jest również wymóg, że autobusy przegubowe w ramach pakietu mają posiadać troje drzwi. Rozległość miasta sprawia, że rośnie znaczenie komfortu, a ten poprawia się poprzez zwiększenie liczby miejsc siedzących. Wśród innych udogodnień dla pasażera jest też informacja o numerze linii na lewej stronie autobusu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również