Wiadomości z Rybnika

Uratowali szczeniaka przed zamarznięciem

  • Dodano: 2021-12-20 07:00, aktualizacja: 2021-12-19 21:51

Dzięki reakcji mieszkanki Rybnika, uratowano przed zamarznięciem małego pieska. Kobieta podczas wyrzucania ubrań do pojemnika z odzieżą używaną usłyszała skomlącego szczeniaka.

Do zdarzenia doszło na ulicy Księdza Henryka Jośki w Rybniku. Dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki miasta o skomlącym szczeniaku w kontenerze z używaną odzieżą. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy siłowo otworzyli pojemnik. Zwierzę na szczęście trafiło pod właściwą opiekę. Kryminalni z Rybnika ustalili, że szczeniaczka wyrzuciła 33-letnia mieszkanka miasta. Kobieta usłyszała już zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi jej teraz do 5 lat więzienia.

Pamiętajmy, że spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i mroźne noce, to sytuacje zagrażające nie tylko życiu i zdrowiu ludzi, ale również zwierząt. Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, czy wymagające opieki, a także błąkające się zwierzęta. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować życie. Nie przechodźmy obojętnie również obok osób nietrzeźwych, a szczególnie tych znajdujących się pod znacznym działaniem alkoholu. Noc spędzona o tej porze roku na wolnym powietrzu może się skończyć tragicznie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.