Wiadomości z Rybnika

Uratowali szczeniaka przed zamarznięciem

  • Dodano: 2021-12-20 07:00, aktualizacja: 2021-12-19 21:51

Dzięki reakcji mieszkanki Rybnika, uratowano przed zamarznięciem małego pieska. Kobieta podczas wyrzucania ubrań do pojemnika z odzieżą używaną usłyszała skomlącego szczeniaka.

Do zdarzenia doszło na ulicy Księdza Henryka Jośki w Rybniku. Dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki miasta o skomlącym szczeniaku w kontenerze z używaną odzieżą. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy siłowo otworzyli pojemnik. Zwierzę na szczęście trafiło pod właściwą opiekę. Kryminalni z Rybnika ustalili, że szczeniaczka wyrzuciła 33-letnia mieszkanka miasta. Kobieta usłyszała już zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi jej teraz do 5 lat więzienia.

Pamiętajmy, że spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i mroźne noce, to sytuacje zagrażające nie tylko życiu i zdrowiu ludzi, ale również zwierząt. Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, czy wymagające opieki, a także błąkające się zwierzęta. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować życie. Nie przechodźmy obojętnie również obok osób nietrzeźwych, a szczególnie tych znajdujących się pod znacznym działaniem alkoholu. Noc spędzona o tej porze roku na wolnym powietrzu może się skończyć tragicznie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również