Wiadomości z Rybnika

Umowa na Okulickiego podpisana. Jaki jest koszt inwestycji?

  • Dodano: 2023-02-15 07:00, aktualizacja: 2023-02-14 22:09

Umowa z wykonawcą kolejnej inwestycji rybnickiego TBS – budowy czterech wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Okulickiego w dzielnicy Radziejów – podpisana. Dokument sygnowano 13 lutego w rybnickim magistracie.

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na realizację zadania złożyła firma Remar Budownictwo Sp. z o.o. z Gołkowic Górnych. Koszt inwestycji to 13 274 403 zł. 

Będziemy jak najszybciej rozpoczynać budowę czterech budynków wielorodzinnych trzykondygnacyjnych, w każdym po osiem mieszkań, razem trzydzieści dwa mieszkania, czas realizacji inwestycji to osiemnaście miesięcy. Będziemy zamierzali, pomimo trudności na rynku budowlanym, żeby ta inwestycja oczywiście skończyła się w terminie, a jeżeli będzie możliwe, to chcielibyśmy ją zakończyć nawet przed czasem, jest to nasz pierwsza inwestycja w Rybniku – mówi Grzegorz Śliwa z firmy Remar Budownictwo.

Projekt inwestycji

Koncepcja dla ulicy Okulickiego przewiduje budowę czterech wielorodzinnych budynków mieszkalnych z płaskim dachem. Segmenty A i B zaplanowano w układzie szeregowym, segmenty C i D będą wolnostojące. Lokale będą 1-, 2- i 3-pokojowe, o powierzchni od 29 do 61 m2. Mieszkania będą miały balkony oraz komórki lokatorskie – wyjaśnia Olgierd Zaraś, Prezes Zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Twój Dom” Sp. z o.o. z siedzibą w Rybniku.

W każdym budynku na parterze przeznaczono po jednym mieszkaniu dla osoby niepełnosprawnej bądź starszej (brak windy). Zagospodarowanie terenu przewiduje m.in. budowę parkingu, placu zabaw i chodników – infrastruktura będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Przewidywany termin oddania do użytkowania zespołu budynków przy ulicy Okulickiego to III kwartał 2024 r. Wciąż można jeszcze składać wnioski na najem mieszkań w tej lokalizacji – spośród 32 lokali wolnych jest 6 mieszkań. Dokumenty można składać do 24 lutego – dodaje Olgierd Zaraś.

Szczegółowe informacje na temat naboru na stronie Towarzystwa  Budownictwa Społecznego „Twój Dom”. Zaprasza się też do zapoznania się z opisem i kartami mieszkań.

Oferta TBS-u w dzielnicy Popielów to kolejna inwestycja Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Twój Dom” w Rybniku, miejskiej spółki zajmującej się budową mieszkań na wynajem. Spółka buduje już mieszkania w centrum Rybnika przy ulicy Hallera oraz w Boguszowicach Starych przy ul. Sztolniowej.

Rynek mieszkaniowy to zagadniecie bardzo trudne, dlatego bardzo się cieszę, że w Rybniku prężnie działa Spółka TBS, która oferuje lokale na wynajem w różnych lokalizacjach miasta, w zależności od osobistych preferencji. Inwestycja na ulicy generała Okulickiego to szansa na zamieszkanie w ciekawej i przyjaznej okolicy, w nowym budownictwie. Z pewnością to propozycja dla osób szukających odskoczni od zgiełku miasta. Co ważne, o najem mieszkań w TBS może ubiegać się szerokie grono osób, także tych mniej zamożnych. W obliczu trudności z uzyskaniem zdolności kredytowej na zakup własnego mieszkania i wysokich czynszów na rynku prywatnym propozycja Rybnika jest bardzo atrakcyjna – zaznacza prezydent miasta Piotr Kuczera.

Aby zamieszkać w budynkach TBS-u trzeba spełnić kilka warunków, m.in. dotyczących kwoty miesięcznie osiąganych dochodów. Szczegółowe informacje na stronie Towarzystwa Budownictwa Społecznego "Twój Dom".

Umowa na Okulickiego podpisana. Jaki jest koszt inwestycji? / fot. UM Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również