Wiadomości z Rybnika

Ukraińska młodzież na wakacjach w Rybniku

  • Dodano: 2022-07-18 07:00, aktualizacja: 2022-07-17 20:10

Spędzająca w Polsce wakacje grupa młodych mieszkańców ukraińskiego Iwano-Frankiwska gościła w rybnickim magistracie. Z młodzieżą spotkali się prezydent Rybnika Piotr Kuczera i jego zastępca Wojciech Świerkosz.

Młodym Ukraińcom letni pobyt w Polsce zorganizowało miasto Rybnik - ich bazą pobytową jest Ośrodek Obozowy Hufca Ziemi Rybnickiej w Wapienicy. Skąd ruszają na górskie, piesze wycieczki czy wyjeżdżają na basen. Program wizyty obejmuje też m.in. wyjazd kolejką linową na Szyndzielnię, wycieczkę do Inwałdu, zwiedzanie Bielska-Białej oraz wizytę w Rybniku.

Iwano-Frankiwsk jest od 2001 roku miastem partnerskim Rybnika, dlatego to już nie pierwsze organizowane przez Rybnik wakacje dla najmłodszych mieszkańców tego ukraińskiego miasta. Tym razem jednak wakacyjny wyjazd odbywa się w smutnym cieniu wojny -  na letni wypoczynek do Polski przyjechały dzieci pochodzące z rodzin osobiście dotkniętych wojną.

W Polsce wypoczywają dwie ukraińskie dwie grupy: pierwsza od 2 do 16 lipca, druga od 16 do 30 lipca. Każda grupa liczy 45 dzieci i 3 opiekunów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również