FOTO Święto Policji w Rybniku. 88 funkcjonariuszy odebrało awanse

Czas czytania: 7 min.

Osiemdziesięciu ośmiu funkcjonariuszy rybnickiego garnizonu otrzymało nominacje na wyższe stopnie służbowe. Podczas Święta Policji wręczono również odznaczenia za zasługi dla regionu i śląskiej policji, medale związkowe oraz nagrody dla wyróżniających się mundurowych. Uroczysta zbiórka odbyła się 16 lipca w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach.

Awanse otrzymało 88 policjantów rybnickiego garnizonu

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 13.00 od złożenia meldunku zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Jackowi Stelmachowi. Następnie zaproszonych gości powitał komendant miejski Policji w Rybniku insp. Arkadiusz Więcek.

Najważniejszym punktem zbiórki było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Nominacje otrzymało 88 funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Rybniku oraz podległych jej komisariatów. Awanse objęły korpusy oficerski, aspirancki, podoficerski i szeregowych.

Akty mianowania wręczyli insp. Jacek Stelmach oraz insp. Arkadiusz Więcek. Komendant rybnickiej jednostki podziękował policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym za codzienną pracę oraz zaangażowanie. Słowa uznania skierował także do samorządów i instytucji współpracujących z miejscową policją.

Odznaczenia za zasługi dla województwa i śląskiej policji

Podczas Święta Policji uhonorowano funkcjonariuszy szczególnie zasłużonych dla bezpieczeństwa regionu.

Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego otrzymał insp. Arkadiusz Więcek, komendant miejski Policji w Rybniku. Srebrną Odznakę Honorową przyznano nadkom. Patrykowi Klepkowi, zastępcy komendanta Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach.

Mł. insp. Krzysztof Piontek, pierwszy zastępca komendanta miejskiego Policji w Rybniku, został wyróżniony Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach”. Przyznano ją za szczególne zaangażowanie we wspieranie działań policji na terenie województwa śląskiego.

Kolejne wyróżnienia wręczono na wniosek Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Policjanci rybnickiego garnizonu otrzymali:

  • dwie Złote Odznaki Honorowe,
  • cztery Medale 100-lecia Śląskiej Policji,
  • 33 Medale Krzyż 35-lecia NSZZ Policjantów.

Medale Krzyż 35-lecia otrzymali także zaproszeni goście wyróżnieni za współpracę z policją, wkład w poprawę bezpieczeństwa oraz przeciwdziałanie zagrożeniom.

Nagrody pieniężne otrzymało 19 funkcjonariuszy

Podczas uroczystości wręczono również nagrody za osiągnięcia w służbie. Prezydent Rybnika Piotr Kuczera przyznał nagrody pieniężne sześciu policjantom Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Kolejnych sześciu funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach wyróżnił burmistrz Wiesław Janiszewski.

Nagrody dla sześciu policjantów Komisariatu Policji w Gaszowicach przyznali samorządowcy z Lysek, Jejkowic i Gaszowic. Jeden funkcjonariusz Posterunku Policji w Świerklanach został natomiast nagrodzony przez wójta gminy Świerklany.

Łącznie samorządowe nagrody pieniężne otrzymało 19 policjantów.

Wyróżniono pięciu spośród 44 dzielnicowych

W Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku i podległych komisariatach służbę pełni 44 dzielnicowych. Na co dzień pracują w wyznaczonych rejonach, utrzymują kontakt z mieszkańcami i reagują na problemy lokalnych społeczności.

Komendant Arkadiusz Więcek zdecydował o wyróżnieniu pięciu dzielnicowych szczególnie zaangażowanych w wykonywanie swoich obowiązków.

Podczas wystąpień zaproszeni goście dziękowali funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym za służbę. Insp. Jacek Stelmach zwrócił się również do rodzin policjantów, podkreślając ich wyrozumiałość wobec wymagań i specyfiki pracy w formacji.

Policyjna orkiestra i występy funkcjonariuszy

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Rybnika, powiatu rybnickiego oraz okolicznych gmin. Obecni byli również reprezentanci wymiaru sprawiedliwości, innych służb mundurowych, duchowieństwa, oświaty, emerytowani policjanci i pracownicy cywilni.

Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Razem z nią na wiolonczeli wystąpiła podkom. Bogusława Kobeszko, oficer prasowa rybnickiej komendy.

Krótki program artystyczny przygotował także mł. asp. Mateusz Sosna, dzielnicowy rybnickiej jednostki, który wystąpił wspólnie z policjantką. Uroczystość poprowadził policyjny lektor podkom. Dariusz Moc.

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe