Wiadomości z Rybnika

Rybnik wysoko w rankingu "Wspólnoty"

  • Dodano: 2022-10-17 07:00, aktualizacja: 2022-10-16 10:01

Rybnik zajął VIII miejsce w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" podsumowującym wydatki ze środków unijnych na inwestycje w latach 2014-2021.

Brawo Rybnik!

Wyniki rankingu ogłoszono 12 października podczas gali Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wyróżnienie dla Rybnika odebrał prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

– W metodologii rankingu posługujemy się danymi ze sprawozdań budżetowych o faktycznie poniesionych przez jednostki samorządu terytorialnego wydatkach, a nie zestawieniami umów zawartych na realizację kolejnych projektów. Zestawienie obejmuje wartość dotacji w latach 2014-2021. Wynik podawany jest w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W przypadku miast na prawach powiatu do wyniku obliczonego na podstawie budżetu dodane zostały informacje o dotacjach pozyskanych bezpośrednio przez spółki komunalne – informują organizatorzy rankingu.

Autorami rankingu są Paweł Swianiewicz, profesor ekonomii, kierownik Katedry Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Julita Łukomska, adiunkt w Katedrze Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Wyniki rankingu, poparte analizami i komentarzami ekspertów, opublikowane zostaną w 22 numerze Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota", który ukaże się 5 listopada br.

Rybnik wysoko w rankingu "Wspólnoty" / fot. UM Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również