Wiadomości z Rybnika

Rybnickie Podchody

  • Dodano: 2020-09-03 08:45, aktualizacja: 2020-09-03 08:53

Podchody znane z dawnych lat jako zabawa terenowa z poszukiwaniem strzałek aby dotrzeć jak najszybciej we wskazane miejsce lub dogonić uciekającą przed nami grupę osób lub osobę, która zostawia nam owe wskazówki.

Rybnickie Podchody mają nieco inny charakter, bo uczestnicy pokonują i odkrywają udostępnione wcześniej trasy za pomocą swoich telefonów komórkowych, na których zainstalowana jest dowolna (bezpłatna) aplikacja do wczytywania kodów QR.
Wspomniane kody QR (wielkości około 3 cm) rozmieszczone są w przestrzeni miejskiej oraz na terenach zielonych i leśnych w Rybniku.

Uczestnicy poza odkrywaniem trasy dzięki znalezionym kodom QR, znajdą również ciekawostki o miejscach lub wydarzeniach w punkcie, w którym znaleźli dany kod. Dodatkowo, co jakiś czas będzie możliwość wykonania dodatkowych zadań, na przykład: podać jakieś hasło w wybranie punkcie na mieście, zrobić zdjęcie, czy udzielić odpowiedzi na podchwytliwe pytanie.

Dzięki odszukiwanym kodom i wykonywanym zadaniom uczestnicy będą zdobywali PUNKTY (również ujemne), to pozwoli na prowadzenie rankingu z wynikami poszczególnych uczestników zabawy.

Wrześniowa edycja to 3 podstawowe trasy, który udostępnione będą 1, 10 i 20 września

Każda z tras będzie miała inny charakter jej prowadzenia i odszukiwania kodów lub wskazówek. Co ciekawe w edycji wrześniowej każda z udostępnianych tras będzie dostępna od dnia jej otwarcia do 28 września, dzięki czemu nie tylko rybniczanie będą mogli bawić się w Rybnickie Podchody od 1 do 28 września.

Jak wziąć udział?

W Rybnickich Podchodach można wziąć udział nie tylko indywidualnie ale również rodzinnie. Wystarczy, że jedna osoba z rodziny się zarejestruje i opłaci swoje uczestnictwo, a wspólnie udadzą się na zdradzony punkt startu danej trasy.

Więcej informacji, regulamin oraz link do zapisów na stronie: www.podchody.pl

Rybnickie Podchody

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również